Jak správně zakrýt a předcházet akné!

Červené pupínky se občas mohou objevit v každém věku. Jak na ně vyzrát?

Věčný problém teenagerů – akné. Každý z nás se v dospívání pyšnil alespoň jedním pořádným beďarem. Když se vám objeví jednou za čas nějaký i v dospělosti, je to naprosto normální.

Když se už našel, honem ho zakryjte!

Pokud se jedná jen o jeden, použijte korektor. Naneste ho na místo činu kosmetickým tampónem či prostě jen rukou. Je-li problém rozsáhlejšího rázu, sáhněte po speciálním make-upu, jenž seženete v lékárně a který kromě zakrývání ještě zklidňuje, působí protizánětlivě. Hlavně se nesnažte akné přikrýt vrstvou pudru, výsledek by neodpovídal vaší přirozenosti.

pretty-woman-635258_640

Zastavte problém ještě před příchodem!

Samozřejmě, že po nevzhledných a mnohdy i bolestivých pupíncích netouží nikdo. Měli bychom tedy znát způsoby, jak jim předejít. Každý z nás zná všeobecné rady – zbytečně se svého obličeje nedotýkejte, myjte ho minimálně dvakrát denně, pijte hodně vody, zbytečně nejezte mastná, slaná ani sladká jídla a cvičte. Jaké si ale nechat poradit konkrétnější postupy a triky?

Domácí masky

Pleťová maska je základním článkem. Zrelaxuje vaše pleť i duše. Na akné se z domácích prostředků hodí například droždí. Rozmíchejte ho s vlažným mlékem a vatou naneste na obličej. Je-li na vás droždí moc aromatické, vyzkoušejte banán, který rozmačkejte vidličkou a deset minut nechte působit. Aspirinový peeling a maska v jednom je také známý tip. Dva až tři aspiriny rozpusťte ve vodě, přidejte med, nechte působit až čtvrt hodiny.

cosmetics-259181_640

Ostatní rady nad zlato

Výborným lékem na akné se stal také obyčejný kopřivový čaj, který prostě vypijte. Až se akné konečně zbavíte, zbydou vám jen jizvičky, pravidelně je potírejte třeba vepřovým sádlem nebo směsí rozmačkaného česneku s medem.

Kdyby přece jen nic z toho nezabralo, nezbude vám než se obrátit na moderní přístroje. Akné se čím dál častěji odstraňuje za pomocí laseru.