Ekologický způsob čištění domácnosti? Vyzkoušejte tyto tipy

Rádi byste o vaši domácnost pečovali ekologičtějším způsobem? Objevte EKO triky, díky kterým budete o vaši domácnost pečovat šetrněji vzhledem k životnímu prostředí. 

Čištění a chemikálie

Pravdou je, že většina všech čističů, které v domácnosti používáme, ať už se jedná o prostředky na mytí podlahy, nádobí či nábytku, obsahují řadu chemikálií. Ty ohrožují nejen naše zdraví, ale také životní prostředí. Vždyť veškeré chemikálie, které v domácnosti použijeme, nikam nezmizí. Snažte se proto omezit používání čističů s obsahem chemikálií a nahradit je ekologičtějšími variantami.

Alternativní možnosti

Možností jsou pro vás alternativní možnosti v podobě ekologických čističů. Ty jsou o něco málo finančně nákladnější, ale nijak neubližují životnímu prostředí. Máte však i levnější možnost.

Domácí zdroje

Využít však můžete přírodních látek a zdrojů z vaší domácnosti, které mají dezinfekční a bělící účinky. Ideálním pomocníkem v čištění pro vás bude vždy jedlá soda. Právě ta dokáže vyčistit mastnotu, ale i špinavou vanu či ucpaný odpad. Sodu oceníte především při čištění koupelny a pokud ji použijete v kombinaci s octem, skvěle vyčistí odpad. Stačí pár lžic sody vsypat do odpadu, zalít octem a horkou vodou.

Dalším pomocníkem v čištění je právě ocet. Ten vás zbaví nejen mastnoty, zápachu, ale také vodního kamene. Ocet oceníte při čištění skleněné rychlovarné konvice, toalety, ale také koupelny.

Zapomenout nesmíme ani na citron, který vaši domácnost dokonale osvěží a má dezinfekční a bělící účinky. Ty se vám budou hodit při úklidu koupelny i kuchyně.

Pořiďte si domů také některý z esenciálních olejů, které mají dezinfekční účinky. Hodit se vám bude některý z druhů citrusových esenciálních olejů či tea tree olejíček. Smícháním octa, esenciálního oleje, citronu a sody získáte účinný čistící kombo, kterým vyčistíte kuchyň, koupelnu i podlahy.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*