Bylinné pleťové vody pomohou s akné i suchou pletí. Jak si je vyrobit?

Bylinné pleťové vody dnes můžete zakoupit v mnoha drogériích, zdravých výživách či na internetu. Nejenže příjemně pleť osvěžují, ale přináší mnoho příznivých účinků. Kupovat si však nemusíte bylinné vody za přehnané částky, vyrobit si je totiž můžete i doma. 

Léčivé vody

Bylinné pleťové vody přináší řadu přínosů pro pokožku, přičemž se její účinky odvíjí od toho, jaká bylina byla na přípravu pleťové vody použita. Setkat se můžete například s pleťovou vodou levandulovou, z růží, máty, heřmánku, měsíčku apod. Například levandulová voda pleť skvěle uklidňuje a působí protizánětlivě. Pleťová mátová voda naopak příjemně chladí a pleť čistí. Vybírat si pleťovou vodu z bylin můžete na základě vůně, ale především jejích účinků.

Na akné

Například na akné je skvělá bylinná pleťová voda mátová, heřmánková či levandulová. Působí protizánětlivě, podporují hojení drobných ranek a čistí pleť. Díky své vůni také příjemně uklidní. Bylinné vody můžete používat na pleť, vlasy, ale také jako rozprašovač. Bylinné vody totiž mohou uklidňovat či podporovat dobrou náladu. Například bylinná voda z levandule příjemně uklidní a snižuje pocity úzkosti.

Domácí výroba

Levandulovou bylinnou vodu vyrobíte snadno tak, že přivedete vodu k varu, přidáte levanduli a necháte vodu odstát přibližně 2 hodiny, poté vodu přecedíte a máte hotovo. Ideální je bylinnou vodu skladovat v lednici. Podobně je to také s mátovou vodou. Hrst máty přelijte horkou vodou, nechte vylouhovat asi 10 minut, nechte ji vychladit a aplikujte na očištěnou pleť. Bylinné vody sebou můžete nosit také jako příjemné osvěžení, které v letních dnech jistě oceníte. Nejenže se vám uleví od horka, ale budete také příjemně vonět. Bylinné vody tak mají velmi všestranné použití.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*