4 tipy, jak se vyhnout podzimní depresi

Pravdou je, že dosavadní podzim je prozatím slunečný a plný krásných dnů, což je pro Českou republiku dosti nezvyklé. Počasí se nám líbí, ale z pohledu přírody bychom si spíš měli přát, aby co nejdříve začalo pršet. S deštěm a následně se zimou přijdou pochmurné dny, které budeme trávit převážně doma. Jak tyto dny zvládnout a nepropadat do deprese?

Odpočívejte!

Na podzim se připravujeme na dlouhou zimu a tělo už si samo říká o dostatek odpočinku. Na podzim často míváme méně energie než přes léto, jelikož nám chybí dostatek slunečních paprsků. Během podzimu se tedy vůbec neobávejte toho, že více odpočíváte, je to přirozené. Dopřávejte si více horkých van s vonnými oleji, také meditace či čtení knih. Tím, že je dříve tma, trávíme více času doma a máme tak čas i na relaxaci. Díky tomu vždy dobijete baterky a budete se cítit lépe než kdybyste si odpočinek a relaxaci upírali.

Teplé pokrmy

Jelikož se přes podzim dostává teplota i na nulu, je nutné, abyste si dopřávali více teplých pokrmů, které prohřejí vaše tělo a vykouzlí spokojený úsměv. Kvalitní strava má vliv na naše celkové zdraví a také náladu.

Zahřívací nápoje

Zapomenout byste neměli ani na šálek horkého kakaa, čaje či bílé kávy, záleží, co máte rádi. Dopřávejte si během podzimu také zahřívací nápoje v podobě zázvorového čaje, černého čaje s mlékem a trochou skořice či horké čokolády se špetkou chilli. Ty ve vašem těle doslova rozproudí krev a tím se dostavuje prokrvení i vašeho mozku. Teplé nápoje, které potěší, jsou skvělou prevencí nachlazení, ale také špatné nálady.

Pravidelný pohyb

Nezapomínejte ani přes podzim na pravidelný pohyb, který vás udržuje v kondici a zasypává vás dávkou endorfinů, které se po sportu vyplavují. Zařaďte do své týdenní rutiny například pravidelný běh, jógu či návštěvu bazénu či posilovny.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*