Med není jen oblíbené sladidlo!

Máte rádi med? Víte o tom, že se nejedná pouze o oblíbené sladidlo? Pojďme se společně podívat, jak med působí na naše zdraví a s čím vším nám může pomoci!

Sladká pochoutka oblíbená mnoha lidí. Med. Díky svým mnoha účinkům se řadí mezi bohatství přírodní medicíny, využívá se ke kosmetickým účelům a v poslední řadě se hojně mlsá. Jen tak. Na lžičku. O tom, že med je skoro zázrak, věděli již ve starověku, kde ho dokonce považovali za elixír mládí.

Pozor ale na nekvalitní med!

Pokud chcete, aby vám med ukázal všechny své skryté účinky, rozhodně nesmíte mít nekvalitní, který se občas objevuje na pultech obchodů. Zárukou dobrého medu je návštěva zkušeného včelaře či včelařské prodejny. Pokud tuto možnost nemáte, nezoufejte a zaměřte se na to, aby med neobsahoval mnoho vody, konzervanty, sirupy či barviva. To totiž u kvalitního medu opravdu není potřeba. U tmavého medu zkontrolujte také naplaveniny, které se na dně sklenice nesmí objevit.

honey-1006972_640

Co v sobě med skrývá?

Ač se to ani nemusí zdát, dobrý med obsahuje mnoho zdraví prospěšných látek. Nalézt v něm můžete především bílkoviny, vápník, draslík, fosfor, sodík, hořčík, železo, aminokyseliny, enzymy i éterické oleje. Kromě toho obsahuje také celou řadu vitamínů.

Přírodní lék i antibiotikum

Med je považován za přírodní lék, pomocí kterého lze předcházet mnoha zdravotním obtížím. Jedná se o přírodní antibiotikum, které je schopné ničit bakterie a posilovat obranyschopnost organismu. Med může být také dokonalou prevencí či přírodním lékem při rýmě, zánětu průdušek a horních cest dýchacích, civilizačních chorobách i chřipce. Kromě toho pomáhá čistit tělo od toxinů a volných radikálů.

bee-259983_640 (1)

Věděli jste o tom, že med působí pozitivně také při hojení ran a léčbě různých kožních problémů? Je úspěšným pomocníkem při léčbě vyrážek, ran, popálenin, omrzlin, proleženin apod. Vzhledem k tomu, že med pokožku také vyživuje, zvláčňuje a rozjasňuje, hojně se uplatňuje i v kosmetice.

A co vy, patříte mezi příznivce medu? Rozhodně byste měli!

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*