Zjistěte, kdo se vám prochází po pozemku, když nejste doma

Většina lidí vnímá vlastní pozemek jako místo, které si chce chránit a chce ho mít jen pro sebe. Bohužel pro mnoho lidí je to jen zbožné přání a v době jejich nepřítomnosti jim vnikají na pozemek cizí lidé. Obzvláště u rozsáhlých pozemků je těžké zajistit, aby se u nich nikdo nepohyboval.

Pokud už nevíte, jak takový pozemek chránit, pomohou vám špionážní kamery. U běžné kamery by byl problém, protože potřebuje být připojená ke zdroji a také je velmi nápadná. Špionážní kamera je malé a nenápadné zařízení, které dokáže celý rok poklidně vyčkávat na stromě a zachytit každého nezvaného návštěvníka na vysoce kvalitním záznamu.

Fotopast jako špionážní kamera

Pravděpodobně už jste o fotopastech někdy slyšeli, často je používají výzkumníci, přírodovědní pracovníci i ochránci přírody, aby mohli monitorovat přítomnost zvířat. Fotopasti jsou uschované dokonale maskovaném pouzdře, nevšimnou si jich lidé ani zvířata. Fungují během dne, ale i v nočních hodinách. Pokud se někdo přiblíží do oblasti, kterou má v dosahu fotopast, okamžitě pořídí jeho snímek nebo videozáznam.

Nepracuje neustále, ale jen tehdy, když zaznamená pohyb a věřte, že je rychlá, na pohyb reaguje během zlomku sekundy a je nemožné ji uniknout. Ať už k vám chodí soused na jablka, pes na výzvědy, nebo pokud se k vám vnikne zloděj s účelem krást nebo ničit, vy budete o všem vědět. Fotopasti ukládají snímky na paměťovou kartu, ze které je můžete dostat do počítače, nebo si je prohlížet v televizi. Fotopasti značek ACORN, BROWNING a BUNATY již bývají běžně vybavené i předním displejem, se kterým si můžete vše prohlížet na těle samotné fotopasti.

Ochrana může být zajištěná i v reálné době a to díky modulu, který vždy odešle pořízený snímek na váš telefon. Následně už je jedno, kde jste, fotopast vás vždy informuje, že někdo vnikl na váš pozemek a vy budete vědět, kdo to je. Znáte snad lepší důkazní břemeno pro policii než kvalitní video nebo snímky ve vysokém rozlišení?