Uvolněte energii jiným způsobem, než jste zvyklí

By: GoToVan

Věděli jste o tom, že součástí našeho těla jsou reaktory, které nás znovu nabijí energií? Ač je to k nevíře, je to skutečně tak. Za život jsme v sobě nahromadili tolik energie, která se usadila v našich tucích, že bychom jí mohli osvítit celou Prahu.

Jak tuhle energii uvolnit a využít pro jiné aktivity, než právě přibírání na váze? To se dozvíte v následujícím článku, který by vás měl inspirovat.

Jak čerpat fyzickou energii

By: GoToVan

Fyzická vyčerpanost se projevuje různě. Někdo je jen unavený, ale dokáže fungovat. Nejhorší je, když se tento druh vyčerpanosti spojí s psychikou člověka. Řeknete si, že unavení jste a ono to tak s největší pravděpodobností i bude. Nesmíte se tomu poddávat, je potřeba těmto stavům čelit. Docílit kompenzace, řekněme. Ať už je to únava z práce nebo fakt, že se denně staráte o dvě malé děti, jistě uvítáte novou energii. Není dobré se v tomto stavu zničit úplně, takže zbytky energie byste neměli plýtvat na vysilujících aktivitách typu fitness či posilovny. Mnohem jednodušší pro vás bude zavítat na kurz jógy nebo dechového cvičení. Tady se dostáváme k otázce, jak je to vlastně s těmi reaktory?

Jaké to jsou reaktory

Prvním reaktorem, který najdete v lidském těle je dech. Pokud máte pocit, že jste bez energie, zkuste párkrát zhluboka nadechnout a vydechnout. Je to základní technika, se kterou se pracuje i na meditacích. Dýchání lze cvičit i jinými způsoby – dýchání do břicha, pusou, jednou, oběma nosními dírkami, atd.
Sami poznáte, která technika vám přinese zklidňující a zároveň uvolňující pocit. Kyslík a jeho dodávka do těla nás udržuje při životě. Tím, že se vás organismus lépe provzdušní, projasní se i vaše mysl a cítíte se najednou o mnoho lehčí.

Další reaktor se nazývá elementem Země. Naučí vás přijímat sám sebe pomocí nikterak náročného cviku. Nohy od sebe oddalte na šířku ramen, ruce nechte svěšené a obraťte dlaně. Naučíte se tak přijímat, ale lze i předpažit.

Třetím reaktorem je dotyk, zkuste si promačkat pár bodů na těle, nemusí být zrovna akupresurní. Mohou to být nejrůznější zatvrdlinky, které vás bolí, atd. Sílu a energii tak v sobě můžete objevit i sama. Východní metody tai-chi a jógy vaše tělo uvolní.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*