Vybíráme venkovní svítidla pro rodinný dům

Chcete pořádně investovat do venkovního osvětlení nebo jen osvítit vstupní dveře? Ať už hodláte do osvětlení svého domu investovat více peněz, nebo jen tolik, kolik je nezbytné, poradíme vám, jak na to. Pro přehlednost jsme rozdělili venkovní světla na tři kategorie podle toho, co nejčastěji osvětlují.

Osvětlení vstupních dveří

Nemůžete ve tmě najít klíče, natož vypínač světla? Pak je pro vás ideální pohybové svítidlo, které díky zabudovanému nebo externímu senzoru rozpozná, že se blížíte, a samo se rozsvítí.

Pokud máte obavy, že světlo do pár vteřin zase zhasne a vy budete muset zběsile mávat, aby vás opět zaregistrovalo, pak se nebojte. Dobu svícení je možné nastavit přesně dle vašich potřeb.

Jestliže si rádi rozsvěcujete sami nebo vám po zahradě běhá domácí mazlíček, pořiďte si raději kvalitní LED svítidla, která budou závislá pouze na spínači.

Osvětlení fasády

Pro fasády můžete zvolit také svítidla s čidlem pohybu, která strategicky umístíte kolem domu, nebo venkovní LED svítidla s dlouhou životností a vysokým IP faktorem. Čím vyšší číslo IP, tím vyšší ochrana před povětrnostními podmínkami.

Rozhodně zapomeňte na to, že váš soused má na fasádě připevněná interiérová svítidla, která už doma neměl kam dát. Bezpečnost je u elektrického osvětlení vždy na prvním místě.

lights-690629_1280

Osvětlení zahrady

Při osvětlení zahrady dbejte na to, abyste zvýraznili její důležité prvky, tedy stromy, pergoly nebo jezírko. Správné rozmístění světel totiž vytvoří tu ideální atmosféru. V případě pergol nebo stromů můžete využít závěsných venkovních svítidel nebo oblíbených řetězů z žárovek.

Šetrnějším způsobem, jak osvětlit svou zahradu, je využití solárních svítidel, která získávají energii ze slunečního svitu. Nabízí se klasická zapichovací solární svítidla vhodná do okolí jezírka, nebo solární lampy lemující zahradní chodník.

Chcete se o svítidlech dozvědět více? Sledujte blog odborníků na kvalitní osvětlení.