Velikonoční dekorace, které zvládnou i děti

Velikonoce se kvapem blíží a s nimi je spojená i tvorba dekorací či malování vajíček pro příchozí koledníky. Jak do toho ovšem zapojit děti, které s těmito přípravami chtějí často pomáhat? Pojďme se podívat na velikonoční tvoření, které zvládnou i děti!

Velikonoční věneček na dveře

Pokud chcete jemnou jarní/velikonoční dekoraci do bytu, se kterou pomohou i děti, je tento věneček tou pravou volbou. Co všechno budete potřebovat? Stačí proutěný věneček z květinářství, bílá barva ve spreji, obaly od vajíčka, nůžky, barevné tempery, tavné pistole či dobré lepidlo a suché růžičky apod. na dozdobení.

I takto může váš věneček vypadat.
I takto může váš věneček vypadat.

Zakoupený věneček přestříkejte s pomocí dětí na bílo. Pokud se vám v přírodní barvě dřeva líbí více a hodí se vám do interiéru, samozřejmě ho tak můžete nechat. Následně si připravte „okvětní lístky“ z obalů na vajíčka. Nastříhejte různé tvary od špičatých přes kulaté po vlnité apod. Nebojte se využít fantazii, děti v tomto budou určitě velice nápadité. Ke každé vytvořené kytičce nezapomeňte vystřihnout dvě kolečky (vnitřky kytiček), mezi která nalepíte právě okvětní lístky.

K vytvoření jednotlivých květů použijte tavnou pistoli, pomocí které hotové květy přilepíte i na připravený věneček. Následně můžete barevně doladit pomocí suchých růžiček či barevných temper dle vlastní představivosti. Výsledek je opravdu moc pěkný a děti budou mít radost!

Zdobíme s dětmi vajíčka

Děti velice rády zdobí také vajíčka. Jak na to, aby je to opravdu bavilo? Vyzkoušejte zdobení mozaikou. Oloupejte jedno vajíčko a jeho skořápku rozbijte na malé kousky. Jiné vajíčko obarvěte a po zaschnutí barvy na něj tuhým lepidlem nanášejte kousky rozbitých skořápek. Vznikne tak zajímavá mozaika, která bude bavit i vaše děti.

easter-egg-907877_640
Vajíčka lze zdobit i pomocí košilek do horké vody, temperových a vodových barev či fixek.

Dalším způsobem je přírodní barvení vajec s listy v punčochách, které se krásně obtisknou a vznikne tak další pěkná dekorace.

A jak dosáhnout přírodních barev?

Červenohnědou barvu získáte z cibulových slupek, žlutou z šafránu, červenou přidáním octa do odvaru ze slupek červené cibule a bledě zelenou z jarního osení, jetele, listů břízy, petržele, kopřiv či jmelí.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*