Kvalitní e-cigarety a náplasti proti kouření zpříjemní Váš boj s nikotinem

Zbavit se závislosti na nikotinu a jednou pro vždy odložit cigaretu, je opravdu těžší, než se zdá a nejsou to jen výmluvy. Při odvykání kouření řešíte totiž závislosti hned dvě – fyzickou a psychickou. Moderní a účinnou pomoc nabízí např. e-cigarety nebo náplasti proti kouření.

Kouření poskytuje osobní prostor

Nikotin je sice silně návyková látka, ale kouření samotné má také další rozměr, který se velmi těžko vědomě nahrazuje něčím jiným a vyvolává tak o to větší stres a nervozitu. Cigareta falešně uklidňuje, ale především přirozeně dává prostor k odreagování a třídění myšlenek nebo zjednodušuje sociální interakci s ostatními lidmi. Dává lidem zkrátka důvod na chvíli změnit vzduch.

S elektronickou cigaretou nemusíte měnit své rituály

Prvním krokem na cestě k odvykání kouření může být e-cigareta. Kvalitní elektronická cigareta představuje o něco zdravější kouření a nijak nemění Vaše standardní návyky. Stejně jako u klasické cigarety i v případě elektronické byste měli být ohleduplní k okolí i k sobě a kouřit ji ideálně venku. E-cigareta sice nemusí být cítit nebo může mít dokonce i příjemnou vůni díky náplni do elektronických cigaret. Stále však platí, že se z ní uvolňují látky, které v kombinaci s obyčejným prachem vytvářejí smogový efekt.

Účinnou zbraní proti chuti na cigaretu jsou i nikotinové náplasti

Pokud má elektronická cigareta fungovat skutečně jako pozvolný odvykací proces, chovejte se jako při klasickém kouření a nezvyšujte dávkování. Naopak, potlačujte chuť na cigaretu nikotinovými náplastmi a e-cigaretu vytahujte skutečně jen při příležitostech, které si bez kouření zatím neumíte představit. Náplasti proti kouření fungují na stejném principu jako např. masti proti bolesti. Nikotin se do těla dostává šetrněji prostřednictvím kůže.

Překonání závislosti na cigaretách je především o vůli a o změně myšlení, ale elektronické cigarety a nikotinové náplasti jsou účinným přestupním můstkem, jak udělat něco pro své zdraví.