Víte, jak vybrat to správné povlečení do vaší ložnice?

Mnozí si to možná ani neuvědomují, ale je to právě ložnice, kde trávíme stále více a více času. A to je dáno tím, že více než třetinu života prospíme. I proto je dobré vědět, jaké si vlastně vybrat povlečení, a to nejenom s ohledem na požadavky, ale třeba i s ohledem na roční období. A jelikož zima pomalu končí, a bude nastávat období jara a následně teplého léta, je vhodné opatřit si krepové povlečení. To totiž vyniká svou celkovou lehkostí a vzdušností, a tak v kombinaci s lehkou peřinou nemusíme mít obavu, že se během teplých letních dnů budeme probouzet propoceni. Navíc vyžaduje naprosto minimální údržbu.

1075-1528-large

Naopak zimní období je úplným opakem. Mnozí tak jistě slyšeli o flanelu, jako materiálu pro povlečení. Doba jde však stále kupředu, a tak mnohem lepší a efektivnější cestou je mikroplyšové povlečení. To nejenom zaujme svou dokonalou pohodlností, ale především tím, že dokáže vaše tělo udržet v dokonalém teple, a zabrání tak úniku teploty. Ideální tedy i do těch nejmrazivějších nocí. Navíc vás u tohoto povlečení překvapí třeba snadné údržba, kdy ho po praní a usušení můžete ihned složit do skříně. Stejně jako výše zmíněné krepové se totiž nežehlí.

1031-1464-large

A ačkoliv výše uvedené možnosti jsou spjaté především s ročním obdobím, určitě je dobré vědět, jaké povlečení existuje v obecné rovině, které je neutrální, ale přitom velmi pohodlnou možností. A tímto typem je určitě saténové povlečení. Ačkoliv o něm tradují historky, že je určené pouze do těch nejluxusnějších ložnic, může si tento materiál dopřát ve své ložnici každý. Kromě toho, že je velmi příjemný na dotek, dokáže totiž i příjemně zahřát. A dobrou radou v tomto ohledu je i to, že pokud jste v minulosti takové povlečení měli, je dobré říci, že nyní je technologie výroby mnohem dále, a to s ohledem na celkovou kvalitu, a také již zmíněné pohodlí.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*