Vaše úspory před inflací ochrání investiční zlato

Inflace se v meziročním srovnání už zvýšila o šest procent. Rekordních částek dosahují ceny pohonných hmot, energií a nemovitostí. Zdražování se ale nevyhýbá ani potravinám oděvům a obuvi. Stejně jako vybraných služeb.

Lidé se však také začínají obávat o své úspory. Budou-li nečinně ležet na běžných účtech, v dohledné době ztratí svou hodnotu. Zachránit je v podstatě lze dvěma způsoby. Buď je utratit, nebo vhodně investovat. Do čeho? Ideálně do zlata.

Inflaci navzdory

Investiční zlato je vhodným nástrojem pro investování v době ekonomické krize. Může za to především v dlouhodobém horizontu stálá cena zlata. I inflaci navzdory. Další výhodou tohoto drahého kovu je, že jeho koupi nenavyšuje DPH. Na rozdíl od jiných investičních nástrojů, jako jsou nemovitosti, umělecké artefakty. Stejně jako další drahé kovy včetně diamantů a stříbra. Pro zlato navíc hovoří i snadná obchodovatelnost s ním. Zlato, budete-li potřebovat, dobře prodáte. Kdekoliv na světě a v jakékoliv měně.

Investujte do zlata

Investovat můžete do zlatých mincí, dukátů nebo zlatých slitků. Při jejich nákupu však buďte obezřetní. Na trhu je najdete v různých cenových relacích. Rozdíly v cenách jednotlivých prodejců přitom bývají i více než desetiprocentní. Problémem je omezená nabídka trhu. Žádná česká mincovna je totiž nevyrábí. Ani žádná slovenská mincovna.

Nakupujte s obezřetností

Slitky dostupné na českém trhu většinou pocházejí ze švýcarských rafinerií. A někteří prodejci si k jejich ceně přidávají vyšší marži. Češi tak platí při nákupu zlatých slitků víc než Němci nebo Rakušané. Naprosto zbytečně, jak upozorňuje Pavel Trtík z e-shopu zlate-mince.cz. „Slitek ze stejné rafinérie, stejné hmotnosti a ryzosti by měl mít ve stejné prodejní lokalitě i stejnou prodejní cenu.“

Vyberte vhodného prodejce

Tak tomu ale vždy není. Před nákupem si proto udělejte malý průzkum. Zjistěte si nejenom aktuální cenu zlata na burze, ale také si srovnejte i nabídky jednotlivých prodejců. A nakupujte u takových, kteří jsou levní a na trhu působí již několik let.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*