Jak si vytvořit vlastní foto magnetky za pár minut?

Magnetky z fotografií jsou fajn vzpomínkou na dovolenou a cestování. A také pěkným dárkem pro babičky, tetičky, přátele. Výroba fotomagnetek je snadná, se správnou výbavou je zvládnete za pár minut. Čtěte dál.

Magnetky na ledničku koupíte snad v každém stánku se suvenýry. Ale proč si nevytvořit vlastní, originální? Stačí k tomu samolepicí magnetická fólie, nůžky, hadřík na vyhlazení a obrázky, z nichž magnetky vyrobíte.

Nejjednodušší je pořídit už připravenou sadu na výrobu 10 ks foto magnetek na ledničku z magnetické fólie. Jednotlivé kousky jsou formátované na rozměr 10 × 15 cm. Ve stejném rozměru si nechte vyrobit fotky. Dnes vám je udělají i v každé větší drogerii na počkání, anebo ve fotolabu, minilabu.

Jak vyrobit foto magnetky

Postup výroby je jednoduchý. Připravte si fotografie a magnetickou fólii se samolepicí vrstvou. Sejměte z fólie ochrannou vrstvu a fotku k ní přiložte, nalepte.Vyhlaďte houbičkou nebo hadříkem. A je to!

Kam foto magnetky přicvaknout?

Magnetky z fotografií dobře drží na magnetické nástěnce, plechové tabuli, na dvířkách ledničky, na boku myčky, pračky, mikrovlnky, také na kovové dveřní zárubni. Stejně jako jiné magnety, i magnetky z fólie drží na každém předmětu ze železa, oceli, ocelového plechu.

Pár tipů na originální magnetky

Co dalšího, kromě fotografií, se dá na výrobu magnetek použít? Na magnetky se dají využít také:

  • pohlednice, pohledy,
  • sběratelské karty, hrací karty,
  • poštovní známky,
  • ručně malované obrázky a kartičky,
  • vystřižené obrázky z časopisů,
  • etikety od piva, vína,
  • jízdenky, letenky, vstupenky z koncertů,
  • usušené lisované listy stromů.

Jak vytvořit větší magnetky

Chcete si magnetky vyrobit z větších objemnějších předmětů, třeba z kamínků? Můžete na ně nalepit magnetické kotouče, kvádrové neodymové magnety. Magnety budou na předmětech dobře držet pomocí univerzálního lepidla UHU Max Repair, které seženete například na e-shopu Unimagnet.cz. Tam jsou k mání i všechny možné další typy magnetů.

Ať se vaše magnetky obdarovaným líbí!

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*