Snubní prsteny jako symboly lásky

Prsten potěší vždy každou ženu, ať už se jedná o narozeninový dárek, či dárek jen tak z lásky. Šperkem se u ženy nedá nikdy nic pokazit, neboť jak je známo milují vše, co se leskne a s čím se mohou pochlubit kamarádkám a známým.

Co ale zásnubní prsten? Ten by měl být něčím významným a výjimečným, neboť vyjadřuje city partnera a partnerka ho přijímá jako příslib budoucí svatby. Pro muže musí být obtížné vybrat prsten, který se bude líbit nejen jemu, ale hlavně ženě, neboť zdobit bude právě její levý prsteníček až do svatebního dne. Mnoho dam si svůj prsten představuje jako stříbrný kroužek s velkým drahým kamenem, protože právě takové prstýnky dostávají jejich hrdinky v ženských seriálech a romantických filmech. Samozřejmě se nemusí jednat o diamant, ale do prstenu se dá zasadit jiný kámen, například zirkon, který také vypadá velmi pěkně. Pánové by si ale měli před nákupem vždy pečlivě zjistit obvod partnerčina prstu, aby pak nenastala nepříjemná situace, že prsten bude příliš malý či velký. Tuto činnost však musí provést nějak rafinovaně, aby překvapení nebylo rázem prozrazeno.

Více důležitými jsou však snubní prsteny, které jsou stvrzením slibu a lásky obou partnerů. Nesnažte se na prstenech co nejvíce ušetřit, protože pokud jej chcete nosit po celý život, je důležité, aby byl k výrobě použit kvalitní materiál. Nekvalitní kovy mohou s postupem času měnit například svou barvu a podobně. Nejčastěji jsou zvoleny snubní prsteny z bílého zlata, které jsou spojením zlata s jinými kovy, jako jsou paladium a nikl, které slitině propůjčují stříbrnou barvu. Partneři si také velmi často nechávají vyrýt text nebo datum svatby na vnitřní stranu prstýnku, čímž si chtějí ještě více prohloubit své city. Do takového prstenu se dá taktéž zasadit drahý kámen různých barev, nejčastěji se ale setkáme s čirými drahokamy.