Naučte se konečně pořádně anglicky

Dnešní mladí lidé se učí angličtinu dlouhá léta. Když projdou základní a střední školou, mají za sebou většinou asi 10 let angličtiny, a přesto se pořádně nedomluví. Ono totiž ve finále nezáleží na tom, jak dlouho se cizí jazyk učíte, ale jak intenzivně.

Takový průměrný absolvent střední školy je vlastně angličtinou pěkně znechucený. Učí se ji už tak dlouho a stále není schopný plynně mluvit. Získává pocit, že se jazyk nikdy nenaučí a často to rovnou vzdá a nemá snahu se dál zlepšovat. Nikdo mu totiž neřekl, že potřebuje intenzivní kurz angličtiny.

Finančně přijatelná varianta

Nejlepší je, když se na týden necháte hodit do vody. Odcestujete-li na jazykový kurz, kde se musíte dorozumívat s cizinci, nic jiného než snažit se vám nezbyde. Zřejmě si dokážete představit, že pobytový kurz angličtiny je nejefektivnější formou učení jazyka, problémem jsou však finance. Ne každý si může dovolit odletět na Maltu a za desítky tisíc se tam učit anglicky. Za pouhý zlomek ceny se však dají podobné pobyty sehnat i v Česku. Sice přitom nepoznáte cizí kraje, ale o rodilé mluvčí ochuzeni nebudete.

Pobytové kurzy angličtiny s rodilým mluvčím do Česka přivádí neziskovka ENGLISHstay. Na srpen má naplánované tři kurzy v pěkném Penzionu Selský Dvůr v Novém Drahově a na Zámku Hrádek. Podle typu kurzu bude na každého účastníka nebo na každé dva účastníky připraven jeden anglicky mluvící lektor z různých zemí po celém světě (USA, Kanada, Austrálie, Velká Británie, Irsko). Účastníci se tedy setkají s různými přízvuky.

Čeština se netoleruje

Šest dní obsahuje více než 70 hodin anglické konverzace, lektoři si rádi popovídají o čemkoliv, co účastníky baví či zajímá. Nefunguje to tady tak, že se neznámá slovíčka řeší česky. Lektoři česky nerozumí, takže nezbývá nic jiného než se pokusit neznámé slovíčko aspoň nějak popsat. Mluvení česky je navíc úplně zakázáno a přísně trestáno.

Šestidenní pobyt je dostatečně dlouhý na to, aby se dala nasát atmosféra anglické řeči, myšlení, výslovnosti nebo psaného projevu. Je to skoro neuvěřitelné, ale pokud na kurz jdete s elementárními znalostmi angličtiny, opouštíte jej schopní anglicky plynně komunikovat.