Škodí make-up naší pleti?

By: www.homejobsbymom.com

To je otázka, která je neustále velmi diskutovaná, ale ne vždy uspokojivě zodpovězená. Záleží totiž na druhu make-upu (rovněž jeho vrstvě a složení) a vaší pleti. V případě, že sáhnete vedle nebo si nanesete make-upu více, než je zdrávo, vaše pleť bude mnohem více namáhaná a tím, že nedostatečně dýchá, povede k tvorbě akné a ucpání pórů černými tečkami. Ovšem v tenké vrstvě lehký make-up s UV filtrem chrání před nepříznivými vlivy počasí (sluneční paprsky), ale i smogem.


Kritériem číslo 1 – zdraví pleti (make up vybírejte podle typu pleti)

Jistě každá z nás víme, jestli má naše pleť sklony k dehydrataci nebo naopak k přebytku mazu. Tím se dostáváme k tomu, že pro každou z nás, je vlastně volba make-upu (aby sedl na míru) jiná.
Suché pleti prospěje, když zvolíte make-up s hydratační složkou, která jí vrátí obnovu buněk a pružnost. Většinou je tento make-up ukryt ve skleněné nádobce, ale pravidlem to jistě není. Lepší je číst si etikety na zboží.
Pro pleť, která je mastnějšího charakteru, je vhodné použít make-up s matňujícím efektem. Pro vás je lepší tuhá prášková forma, která je především balená v oválných plastových krabičkách. Smíšené pleti tedy logicky bude vyhovovat kombinace.
Normální pleť má tu výhodu, že jí v podstatě bude vyhovovat každý kvalitní make-up nejčastěji v tubičce. Pokud si tedy vyberete správně, pleť je jako ze žurnálu a vaší pleti neškodí, naopak. Pokud si vyberete špatně, poznáte sama, že se vám na tváři může drolit suchá kůžička nebo se vám udělají pupínky z příliš mastného make-upu. Každá žena by si měla najít značku, která k ní pasuje.

Kritérium číslo 2 – estetická krása (správný odstín make – upu)

Snažte se vybírat make – up, který bude korespondovat s barvou vaší pleti. Pokud jste tedy od přírody bledší, tak si nekupujte tmavý make – up. Sice překryje nedostatky, ale vzhledem k tomu, že vaše pleť je světlejší i na krku a dekoltu, vaše nová maska na obličeji nebude ničím přitažlivá. BB krémy s lehkým dotónováním z vás udělají krásku za pár minut. Stačí jen nanést zdravíčka a jít do víru velkoměsta. Pro tmavší a snědší typy doporučujeme bronzové kuličkové perly, které na tváři dodají exkluzivní vzhled opálené krásky (na líce je může nanést i žena se světlejším typem pleti místo zdravíček).

By: www.homejobsbymom.com

Kritérium číslo 3 – složení (lehké, UV nebo revitalizační)

Pleť sjednotí make-up s lehčím složením, to jsou v našem případě již zmiňované BB krémy. Jsou ultralehké a vzdušné, sluší především světlejším typům, kde pěkně zvýrazní jejich přirozenost. Make-upy s UV filtry jsou nejlepší na léto, kdy chrání pleť a vytvářejí bariéru proti ostrým slunečním paprskům. Revitalizační složky v make-upu vybírejte, pokud si myslíte, že vaše pleť stárne a objevují se na ní první vrásky. Konzultujte stav své pokožky s kosmetičkou nebo kožní lékařkou, určitě vám správně poradí.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*