Sedmý div krásy – sedmikráska a její léčivá síla v sirupu

By: Francisco Antunes

Sedmikrásky kvetou na jarní louce jako jedny z prvních. Jsou rozhodně dekorací, protože jsou něžné jako ženská krása. Málokterá květina jim v této křehkosti a eleganci bude stát konkurencí. Nicméně jejich krása se může rovnat i zdraví, zvláště poté, pokud si z nich vyrobíte sirup. Sedmikráskový sirup posiluje imunitu, močový systém, ale zároveň zlepšuje i vstřebávání vitamínů a minerálů. Jeho protizánětlivý účinek je více, než zřejmý.

Sběr sedmikrásek a příprava

By: Francisco Antunes

Sedmikrásky jsou drobné kvítí, které sice chvíli potrvá, než nasbíráte, ale výsledný efekt rozhodně stojí za to. Vypravte se na sběr celá rodina a uvidíte, že to zase tak dlouho trvat nebude. Kvítky je potřeba sbírat otevřené a zbavit je stonečků, aby k přípravě zůstaly čistě jen hlavičky.

Sedmikrásky jemně opláchněte vodou a dejte je do mísy. Nečistoty se z nich vyplaví a vy pokračujete dále. Omyté citróny si nakrájejte na plátky a přidejte k sedmikráskám. Zalijte vroucí vodou a nechte vyluhovat do druhého dne (cca 24 hodin). Klidně mísu přiklopte poklicí, ať tu déle vydrží teplo. Po vyluhování sedmikrásky s citrónem pořádně vymačkejte přes plátýnko do hrnce a tekutinu přiveďte k varu. Přimíchejte potřebné množství třtinového cukru a vařte na konzistenci sirupu. Chce to opravdu dost trpělivosti, ale také cukru, který tu slouží jako správné pojidlo. Sirup nalijte do zavařovacích sklenic a po jejich vychladnutí zavíčkujte. Skladujte v suchu a chladu na temnějším místě v domě či bytu.

Využití sirupu

Sedmikráskový sirup se podává i dětem. Je zvláště vhodný jako prevence zánětů močových cest, ale i na celkové posilnění imunity. Regenerace sliznic je pro vaše tělo velmi důležitá. Kdo tento sirup již zkoušel, tak ví, že je chuťově moc dobrý. Dá se nalít na lžíci a spolknout 1x denně nebo ho přidat do horkého čaje či mléka. Záleží na vás, co vám chutná a máte rádi. Sedmikráskový sirup je velmi jemný a lahodný. Pokud ho letos ještě stihnete, máte štěstí, ale když ne, aspoň víte, na co se budete moci těšit příští rok.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*