Jak působí káva na náš organismus

By: waferboard

Káva je pro někoho doslova drogou, někdo jí nemůže ani cítit a třetímu je kontraindikací vzhledem k jeho zdravotnímu stavu, např. kardiaci, hypertonici. Přesto jí mnoho z nás považuje za lahodný nápoj, který nás vybudí k lepší výkonnosti.

Káva na náš organismus působí blahodárně, kolují o ní mýty nejrůznějšího charakteru, ale pozitivní účinky vskutku má – je zdrojem antioxidantů, preventivně působí proti některým chorobám a také zlepšuje koncentraci a bystří mysl.

Káva s antioxidanty

By: waferboard

Antioxidanty jsou obsaženy v zelených kávových zrnech. Za tuto kávu si sice připlatíte, ale budete z ní mít nadstandardní požitek. Dokonce se vyrábí i bezkofeinová, pokud má někdo zájem čistě o složky antioxidantů. Každý druh kávy tak přináší nové objevení, např. káva robusta má vyšší podíl antioxidantů, než káva arabica, je to dáno procesem pražení. Antioxidanty neutralizují dopad volných radikálů na naše tělo, takže ve výsledku náš organismus nestárne tak rychle, jako za normálních okolností, rovněž je nižší riziko degenerativních a kardiovaskulárních poruch včetně rakoviny. Antioxidanty nemusíte ovšem přijímat pouze kávou, jsou i potraviny s vysokým podílem, tzv. zelené potraviny dosahující velké popularity – mladý ječmen, chlorella, atd.

Pozitivní efekt na činnost

Jak je všeobecně známo, káva podporuje naší výkonnost, ale i vytrvalost, co se týče sportovních aktivit. S kávou se mnoho lidí lépe soustředí na nějakou činnost a používá jí i v případě, kdy cítí, že jsou ospalí. Únava se sníží a bdělost organismu naopak zvýší. Absorpce energie mozkovými receptory je tu zřejmá, proto má káva takové účinky. Malé množství kávy nás udrží fit a je zdraví prospěšná, pokud vám jí váš lékař nezakázal. Jsou tu ještě bezkofeinové varianty, které jsou taktéž lahodné. Na trhu je dosti novinek.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*