Příznaky rakoviny, které jsou podceňovány

By: Ed Uthman

Výskyt rakoviny na tomto světě bohužel stále stoupá a potencionálním rizikem, je tedy ohrožen téměř každý. Je potřeba své tělo kontrolovat a naslouchat mu, a pokud zaznamenáme jakékoliv změny či výkyvy od normálu, nenechávat je bez povšimnutí a zajímat se o ně. Nyní si řekneme pár příznaků, které mohou poukazovat na výskyt rakoviny v našem těle.


Úbytek na váze

By: Ed Uthman
By: Ed Uthman

Pokud se Vám vaše váha začne poměrně rychle snižovat, to znamená dojde k úbytku průměrně 4 kilogramů za měsíc, při Vašem normálním režimu, který k hubnutí nikdy nevedl, je něco špatně. Takto rapidní snižování váhy může značit rakovinové bujení, nebo být příznakem hyperaktivní štítné žlázy.

Nadýmání
Nadýmání je věc, která se objevuje poměrně často a neznačí nic hrozného, pokud tedy odstoupí do několika dnů. Pokud je však nadýmání každodenní a trvá i několik měsíců, může indikovat například rakovinu vaječníku.

Změny ňader
Rakovina prsu je jedno z nejrozšířenějších dámských onemocnění. Naštěstí existuje vysoké procento kampaní varujících před tímto onemocněním a poukazujících na důležitost prevence. Rakovina prsu se může vyskytovat v podobě bulek přímo v ňadrech, či zarudnutím a tuhnutím kůže na prsou. Onemocnění se může týkat také bradavek, které mohou měnit tvar či může docházet k výtokům.

Změny kůže
Přítomnost rakoviny mohou naznačovat změny znamének, popřípadě i změna pigmentace kůže. Pozornost by jsme však měli věnovat i nadměrnému loupání pokožky.

Krev na nesprávném místě
Pokud se začne vyskytovat krev například v moči či ve stolici, je to vždy neblahé znamení dramatických změn ve vašem těle, které jsou velmi často způsobovány rakovinovým bujením. Pokud někdy zaznamenáte výskyt krve tam, kde to není obvykle. Okamžitě vyhledejte lékaře, protože se může jednat o velmi závažné onemocnění.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*