Katy Perry

By: marcen27

Talent této americké zpěvačky se projevil už v útlém věku, kdy jako pastorova dcera zpívala v evangelickém kostele (odtud nepochybně pochází i její záliba v gospelové hudbě, kromě tohoto žánru obdivuje Katy i Freddieho Mercuryho z bývalé britské kapely Queen). Po škole se rozhodla své umění prodat a začala naplno s pěveckou kariérou, byť její první album, které nazpívala pod svým skutečným jménem – Kate Hudson – bylo spíše regulérním propadákem.

By: marcen27

Příjmení Perry patřilo za svobodna zpěvaččině matce, Katy se tak rozhodla ke stejnému kroku jako populární Ryan Giggs z Manchesteru United, jehož rodné příjmení zní Wilson. A proč si vlastně Katy změnila příjmení? Údajně se chtěla odlišit od slavné herečky a jmenovkyně Kate Hudsonové, známé třeba z historického dramatu Čtyři pírka.
Poměrně nekonvenční styl oblékání a vysoké pracovní nasazení vedlo k tomu, že se rodačka z kalifornské Santa Barbary dostala na výsluní americké pop-music. V očích široké veřejnosti je Katy známá od roku 2007, když se jí povedlo trvale prorazit mezi náročnými zámořskými posluchači. Její album One of the Boys se úspěšně prodává i mimo USA, celkově má Katy na kontě více než pět milionů prodaných kopií – a její singly Hot ´n´ Cold, Waking up in Vegas nebo I kissed a Girl doslova obletěly svět.

Populární zpěvačky si cení i magazín Forbes, který ji zařadil do desítky nejvlivnějších slavných tohoto světa (konkrétně jí patří osmé místo) a odhadl její majetek na necelých padesát milionů dolarů. Předstihla tak například hollywoodského herce Toma Cruise, jenž je v tomto prestižním žebříčku „až“ devátý.

Pokud se o osmadvacetiletou americkou zpěvačku opravdu zajímáte, nebude určitě od věci shlédnout dokumentární film, který spatřil světlo světa v minulém roce a nese název Katy Perry: Skutečná tvář (v originále Katy Perry: Part of Me), v němž vystupují i další hvězdy zámořské hudby jako Avril Lavigne, Lady Gaga, Justin Bieber či Adele.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*