ADVENT a originální věnce

By: Nan Palmero

Kolem blížících se Vánoc to srší jinou energií, než jsme zvyklí. Atmosféru Vánoc a magické noci totiž dokresluje i náš dům, konkrétně dekorace nebo jídlo.

By: Nan Palmero

Ať už je to pečení vánočního cukroví, rozsvícená aroma lampa vysílající do okolí vůni moučkového cukru, pomerančového oleje nebo skořicového vonného vosku či světýlka v oknech a na stole jiné prostírání, to vše v nás ukotvuje pocit lásky, jistoty a bezpečí. Adventní věnce se 4 svíčkami, které se zapalují postupně po sobě jdoucích 4 nedělích, mohou být dnes vyrobeny i z jiných materiálů, než z těch tradičních jako je jehličí či chvojí. Nicméně si povíme o obou druzích, protože každému se líbí něco jiného.

Jehličnaté věnce se svíčkami

V konceptu tradic uctívajících církev je tento věnec pojat celkem jednoduše. Je z větví jehličnanů a zdobí ho 4 svíce, kterými se odpočítává doba do Vánoc. V jiných podobách se věnec nacházel na vchodových dveřích, kde byl zavěšen stuhou a nebyly na něm svíce. Jak si upravíte věnec, je ryze ve vaší režii. Je totiž spousta možností.

Věnec z perníku

Milujete pečení perníčků? Možná vás ještě nenapadlo napéct perníčky a umístit je na obruč jako dekoraci kolem dokola. Vykrajovat z těsta můžete cokoliv, třeba hvězdičky, srdíčka nebo panáčky. Je to jednoduché, svůj účel to splní a vypadá to dokonale. Stačí dozdobit tím, co vás napadne, třeba šiška, badyánová hvězdička či skleněná koule na strom, mašličky, atd.

Věnec ze sušeného ovoce

Milujete pomeranče? Není nic jednoduššího, než je usušit a poklást jimi obruč. Na pomoc můžete přizvat i jablka, citróny a koření – skořici, hřebíček, atd. Jen pozor, abyste plátky dobře usušili, do těchto dekorací se ráda vkrádá vlhkost, kde se daří plísni.

Věnec z vpichovaných kousíčků látek

Tak tento věnec se stal opravdu hitem letošních Vánoc. Jde udělat po domácku, kdy se do obruče zapichují vámi zvolené kousíčky látek. Je trvanlivý a vypadá prostě božsky. Ozdobit se dá dary podzimní přírody – žaludy, kaštany, šišky, ořechy, ale i stuhy, svíčky a umělé dekorace vypadají dobře – sobíci, hvězdy, atd.

Věnec z bambulek

Tak a teď si vzpomeňte na své dětství, když jste vyráběla bambulky. Můžete nyní svůj um využít k tomu, abyste obruč posázela menšími i většími bambulkami a dotvořila k tomu útulné prostředí vašeho domova. Zelené jmelí dodá věnci s bambulkami svěží nádech, přizdobte si ho.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*