Meditace jako lék pro vaši psychiku

By: Sebastien Wiertz

Psychické problémy a další neduhy souvisí s naší vědomou, ale i nevědomou složkou. Při meditaci dochází k uvolnění z nitra, navozuje příjemnou atmosféru. Ovšem ne pro každého je meditace dobrá a přináší zklidnění. Pár cviků si můžete zkusit doma, ale věřte tomu nebo ne, lepší je odborník, který vás v meditaci naučí rozpoznat i pocity, které při meditaci vyplynou na povrch. Je to právě nevědomí, které tu pracuje s dalšími behaviorálními a kognitivními procesy.

By: Sebastien Wiertz

Pokud se meditace provádí správně a jedinec jí snáší dobře, přináší stejnou úlevu, jako když vám dají zlomenou nohu do sádry, protože přestane bolet. Jenže práce s lidskou psychikou je o dost složitější a meditace jako jediná stačit nebude. Je to doplňková technika, která napomáhá ke stabilizaci životních funkcí a vnitřní harmonii. Měla by vám pomoci odbourat strach a úzkosti, ale chce to trpělivost a také vysledovat, jaká meditace by vás bavila. Je jich spoustu druhů a ne každá pro vás bude vhodná.

Meditace – východní meditační praktika

Potřebujete se vymanit stresu a shonu? Třeba je pro vás meditace tou pravou volbou. Už se vám jistě stalo, že jste byli sami doma a jen tak si zavřeli oči. Zkuste se v takovém stavu zahloubat do svého nitra a sledujte svůj dech, představujte si krásnou přírodu, v rukou a nohou teplo.
Meditace je cestou k sobě samému, k pravému já. Dokáže zklidnění mysli, odbourává napětí, obavy a naučí vás lépe využívat vlastní intuici a tvořivost. Najděte si místo, kde se vám bude meditace dobře provádět, můžete meditovat i na židli nemusí to být jen vleže. Atmosféru umocněte aroma lampou, ale hlavně neusněte. Postupně budete vnímat jen to, že jste, myšlenky budou pryč. Po meditaci se vrátíte do reálného života, před ukončením meditace myslete na hezké věci a vracejte se postupně. Zprvu vám postačí 5 min. každý den, v pravidelnosti je síla.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*