Prevence proti nachlazení

By: Kim Knoch

Zimní období je zákeřné v tom, že s sebou přináší řadu nemocí dýchacích cest. Čekárny u lékaře jsou tak věčně přecpané a při představě, že jste jeden z mnoha, který přijde na řadu až za dvě hodiny, se vám dělá špatně.

Nebyla by pro příště lepší prevence?

By: Kim Knoch

Věděli jste o tom, že vám mohou pomoci i věci, které máte doma? Tak např. i takový základ jako je cibule, česnek nebo kysané zelí dokáže organismus posilnit správným směrem. Cibule a česnek v sobě totiž obsahují látky zvyšující naší obranyschopnost. Nemusíte mačkat syrovou cibuli a míchat jí s cukrem, když vám její syrový pach vadí. Je to sice účinné, ale ne jediné, co můžete udělat. Skvěle pomáhá i intenzivní cibulovo – česnekový vývar.

Nepodceňujte porci vitamínů

Co ovšem nemá cenu podceňovat a to i celoročně, je dostatek vitamínů, minerálů a stopových prvků. Ty získáme zpracováním čerstvých ovocných a zeleninových šťáv, ale i třeba tím, že si dopřejeme denně misku kysaného zelí (je plné vitamínu C, dalších minerálů, enzymů a látek, která připomínají přírodní antibiotika). Není na škodu ráno nalačno vypít sklenici teplé vody s citrónem a trochu si zacvičit. Střevní peristaltika se rozproudí a také podpoříte vylučování.

Další se v prevenci proti nachlazení, co se týče šíření virů a bakterií, osvědčilo dávat si ruku před pusu, když kýcháme. Je to sice drobnost, ale ne všichni si na to za všech okolností vzpomeneme. Je tu ještě jeden fakt, když kýcháme, všechny nečistoty poté máme v rukou, což také není dobré. Je lepší mít na tyto případy kapesník nebo si ruce následně vydezinfikovat. Papírový kapesník vyhodíte, tím snížíte riziko přenosu.

Větráním místnosti také přispíváte k lepšímu klima, výměnou vzduchu se vám ani v místnosti nebudou držet viry a bakterie. V prevenci nachlazení mají roli i nejrůznější bylinky. Prodávají se v mastičkách a vy si z nich můžete udělat zábal. Nejjednodušší zábalem je základ v mastném sádle smíchaným se všemožnými bylinkami, dá se udělat doma. Přikládá se na postižená místa a vede k úlevě od kašle a dalším problémům dýchacích cest.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*