Podle čeho vybrat náušnice?

Náušnice dokážou skvěle podtrhnout každý outfit. Pokud to ovšem chcete zvládnout, musíte dbát na několik základních pravidel. Koupit se dnes dá leccos – výrazné, malé, krátké, dlouhé, kulaté náušnice atd. Ale i ty nejhezčí mohou pěkně zkazit celkový dojem, pokud je nevyberete podle tvaru obličeje a osobnosti.

lyra-nausnice-stribrne-edv1016_2Délka vlasů

Vždy kupujte náušnice s ohledem na váš účes. Vlasy hrají velkou roli, ke dlouhým se hodí spíš dlouhé, ke kratším sedí malé perličky a jiné mini náušnice. Pokud nosíte vlasy do culíku, nemusíte se bát dlouhých náušnic.

Není pravda, že dlouhé náušnice jsou vždy těžké a jejich celodenní nošení je nepříjemné. Je potřeba jen investovat do kvalitních. Dlouhé a lehké náušnice (třeba ve tvaru romantických srdíček) nabízí e-shop www.lyra-sperky.cz.

Tvar obličeje

Velký čtvercový: K vašemu obličeji se hodí tenké náušnice, dlouhé budou taky vypadat dobře. Nebojte se například zábavných náušnicí.

Tvar diamantu: Bohužel jste jedna z těch, který velké náušnice nesluší. Dobře na vás budou vypadat drobné náušničky, vyhněte se těm s diamanty, které by jen upozornily na tvar vašeho obličeje.

Oválný a kulatý obličej: Pro vás budou ideální stříbrné oválné náušnice. Nekupujte dlouhé a tenké, jinak se nebojte experimentovat s pyramidami a jinými výraznými tvary.

Trojúhelníkový obličej: Velké ovály, malé kruhové náušnice, to je přesně pro vás. Jen se vyhněte trojúhelníkovým tvarům, které podtrhnou váš obličej.

Tvar srdce: Vsaďte na tvary slzičky, obdélníku, trojúhelníku, kruhu, oválu. Vlastně téměř cokoliv.

Odstín kůže

Máte-li tmavou pleť, budou se hodit krátké a barevné náušnice – například tyto nádherné náušnice ve tvaru srdce. Ke světlé pleti se naopak hodí umělé náušnice tmavých barev.

Barva vlasů

K blonďatým a světlým vlasům vypadají dobře kovové a zlaté náušnice. Černovlásky by měly sáhnout po stříbru nebo platině, zrzky po zlatě či mědi. Náušnice z několika kovů (zlato + stříbro nebo měď + stříbro) jsou vhodné ke každé barvě vlasů.

Oblečení

Je to velmi snadné. Pokud na sobě máte něco hodně barevného, volte jednoduché a jednobarevné náušnice. Pokud se oblékáte minimalisticky, můžete outfit naopak doplnit výraznými náušnicemi. K obyčejným džínám a topu se hodí buď perličky, solitaire náušnice nebo něco podobně malého.

Pár důležitých tipů na závěr

Chystáte se pořídit si náušnice? Vezměte na vědomí ještě několik dalších rad:

  • Chcete-li náušnice nosit denně, vyberte si krátké. Plánujete-li je jen na párty, klidně sáhněte po velkých, které upoutají pozornost.
  • Ženy s krátkým krkem by si neměly kupovat dlouhé náušnice, jinak bude krk vypadat ještě kratší.
  • Nenoste vtipné náušnice, pokud chcete vypadat seriózně.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*