Krav Maga – tvrdá sebeobrana

By: TownePost Network

Krav Maga se v dnešní době stala velmi populární technikou pro muže mladšího i středního věku, z části i pro odvážné ženy. Nelze o ní striktně říci, že je to sport. Je druhem izraelského bojového systému, člověk by jí měl používat jen tehdy, když potřebuje sebe nebo druhé zachránit před něčím útokem.

Nejlepším jednáním je samozřejmě rychlý způsob, ale když víte, že jste v pasti, nezbývá vám, než útok opětovat. Vy jste těmi, kteří se naučili Krav Magu a dokážou tak soupeře lépe odzbrojit.

Boj bez pravidel – ano i ne

By: TownePost Network

Krav Maga má svůj koncept, který vám bude při bojovém cvičení vštěpován, ale pokud by vás někdo na ulici přepadl, musíte hodně i improvizovat. Jaký způsob sebeobrany zvolíte, co využijete a jak se k tomu postavíte, je čistě ve vaší režii. Útoků a obran existuje totiž při KRAV MAZE opravdu velké množství. Není jen o tréninku fyzickém, ale i psychickém.
Zvolit v danou chvíli správný způsob sebeobrany není zrovna tím nejjednodušším, i proto člověk musí být psychicky dobře vybaven. Naše tělo sice řídí centrální nervová soustava, ale jsme to právě my, kteří se mohou tokem svých myšlenek naučit řídit pohyb i pomocí mysli. Možná si říkáte, že se vás tohle bojové umění netýká, ale záhy byste na ulici zjistili, jak by vám Krav Maga mohla přijít vhod. Když vás chce na ulici někdo okrást a přepadne vás, je to nemilé zjištění. V tomto boji není až tak důležité, jak vysoko míří váš pohyb, ale spíše na jeho provedení, co se týče rychlosti. Protivník ani nestačí zareagovat a už je oslaben.

Díky tomu, že se učíte tyto pohyby v partě lidí a jezdíte na různá soustředění, může se pro vás Krav Maga stát i zajímavou možností, jak si najít nové kamarády a ještě si protáhnout tělo. Tělo se tak stane pružnějším a navíc nepřímo posilujete i srdce. Strečink je na začátku tréninku důležitý, aby si člověk nenatáhl třeba sval nebo šlachu. Krav Maga je o strategii.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*