Pánské košile

Výhoda košile je jednoznačná. Můžete ji nosit prakticky v každém ročním období, ať už se jedná o léto, kdy můžeme košili nosit jen tak samostatně nebo o přelom zimy a jara, které je charakteristické společenskými událostmi, ke kterým košile neodmyslitelně patří a patřit bude. Jenže s výběrem to není tak úplně jednoduché, jak se na první pohled může zdát. V zásadě je pak rozdělujeme na pánské košile s krátkým rukávem a pánské košile s dlouhým rukávem.

Košile by neměla chybět v šatníku žádného společensky zaměřeného muže. Jedná se totiž o kus oblečení, který jak už bylo zmíněno, můžeme využít v průběhu celého roku, navíc některé společenské akce si o ni doslova říkají.

Není proto divu, že historie košile obecně sahá až do 15. století. Dnes už samozřejmě pánské košile nevypadají jako ty před několika set lety. V současnosti se velký důraz klade především na materiál a samotný tvar.

Podle dalšího rozdělení můžeme košile dělit na společenské, slavnostní, dokonce i pracovní a volnočasové. Košili tedy můžeme nosit jednak do zaměstnání, jednou za čas na ples či jinou společenskou událost, na svatbu nebo si ji obléknout jen tak ve volném čase, například na rande.