Palivové dřevo? Je o něj opět zájem a můžete ho mít i bez námahy

Tuhá paliva jsou opět v kurzu, protože jsou ekonomická, a pokud zvolíte topení dřevem, nezatížíte tolik ani přírodu – jde totiž o zdroj obnovitelný a poměrně ekologický. Není divu, že mezi tuhými palivy dřevo vede. Ceny elektřiny a plynu neklesají a ani do budoucna to nevypadá moc optimisticky. Proto se stále více lidí uchyluje k tradičním metodám vytápění domů. Nechce se vám jezdit s kárkou do lesa a nemáte odkud dřevo brát? Nevadí, můžete si ho nechat pohodlně přivézt až domů, a nemusí to být ani moc drahé. Stačí vědět, kde a kdy nakupovat.

Udělejte si včas zásoby

Pravděpodobně vás napadne, že uprostřed topné sezony bude dřevo nejdražší, není ani rozumné ho pořizovat těsně před zimou. Myslete na zimu včas a zásobte se nejlépe už v létě nebo na jaře. To je cena nejpříznivější a i nabídka poměrně široká. K nejoblíbenějším dodavatelům v ČR patří Optimtop. Tato firma se totiž specializuje na prodej palivového dřeva úhledně vyskládaného na paletách, takže odpadá složité skládání polínek. Nemusíte se bát hromady dřeva vysypaného před domem ani toho, že by vás někdo na jeho množství ošidil.

Doprava zdarma od jedné jediné palety

Jaká je další výhoda této firmy? Dopravu paliva můžete mít zdarma už od jedné objednané palety, a to po celé ČR. Kromě prodeje palivového dřeva Optimtop dodává nejrůznější pelety, brikety a pytlované uhlí, takže si můžete vybrat, co vše potřebujete, a nechat si topivo pohodlně dovézt. Chystáte se grilovat? Grilovací brikety možná budou to pravé. Co se týká palivového dřeva, na výběr je jak to měkčí na zátop, tak tvrdé na přikládání. Na výběr je 13 druhů dřevin, podle aktuální nabídky.

Důkladně vyschlá polínka

Topení dřevem má své kouzlo. Praskající polínka vytvoří nezaměnitelnou atmosféru a můžeme je mít jako hlavní i doplňkový zdroj tepla. Pokud si dřevo obstaráváme sami, musíme dbát na to, aby bylo dobře proschlé, tato starost u kvalitního kupovaného dřeva odpadá, obdržíte ho v takovém stavu, že s ním ihned můžete přikládat.