Jak vybrat letní kalhoty na motorku

Mnozí z nás si jistě vzpomenou na některé americké filmy, kde jezdí na motocyklech lidé mající na sobě běžné oděvy. Ano, s realitou příliš společného nemají! Oblečení na motocykl je totiž zcela specifické a z pohledu bezpečnosti i celkové vizáže si nemůžete dovolit nakupovat nekvalitní kusy. Vaše bezpečnost je bezesporu na prvním místě a není možné takto riskovat. Zejména kalhoty se musí vyznačovat několika důležitými charakteristikami. Jakými? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Maximální bezpečnost

V první řadě je třeba dbát na maximální bezpečnost. Kvalitní kalhoty na motorku musí disponovat certifikovanými chrániči. Velmi důležité jsou hlavně ty nacházející se v oblasti kolen. Optimální je, kdy budou koncipovány jako vyjímatelné. Při chůzi nabídnou totiž absolutní pohodlí. Chrániče by měly být také v oblasti boků, kde se nachází při pádu hlavní třecí plochy. Zapomenout nelze ani na speciální švy, jež při pádu a následném sklouznutí nepovolí a vydrží. Nedojde tak ke zbytečným spáleninám a odřeninám.

Příjemný pocit při jízdě

Rychlá jízda na motocyklu představuje neskutečný zážitek. Musíte se ale cítit pohodlně. Některé neznačkové oděvy dokážou tento pocit zprotivit, a to hlavně díky nekvalitním materiálům použitým na jejich výrobu. Zejména letní moto kalhoty a další oděvy musí být maximálně prodyšné. Jejich součástí by měla být místa opatřená pevnou síťovinou, přes kterou bude proudit potřebný vzduch. Tělo tak bude mít možnost ochlazení a vy získáte reálný pocit pohodlí.

Kde nakupovat za výhodné ceny?

Naším tipem pro nákup nejen kalhot na motorku je eshop firmy MBW s.r.o. Za výhodné ceny zde seženete spousty nejrůznějších modelů kalhoty, rukavic, bund a dalšího oblečení určeného pro jízdu na rychlém stroji. K dispozici jsou tady i přilby a zajímavé funkční doplňky.