Ombré, prosím

By: Nan Palmero

Vlasové trendy se neustále mění, je tedy jen otázka času, kdy se vrátí do módy melír, ale nyní je to styl barvení OMBRÉ. Technika je to sice náročnější, nicméně zkušené kadeřnice ji jistě zvládnou. Jedná se metodu, kdy se jednotlivé prameny směrem od hlavy ke konečkům zesvětlují. Určitě si tedy budete připadat jiná, úžasná a najednou více přitažlivá.

Termín ombré pochází z francouzštiny a znamená stínování, takže u kořínků vaše vlasy budou tmavší, ale přecházet by měly v jemnější odstíny základní barvy. Kaštanová barva se tak v průběhu vaší lesklé hřívy promění před očima ve světlejší ořech, atd.

Přání klientek zní jednoznačně – Ombré, prosím
Pro správné porozumění vás a kadeřnice, je lepší si s sebou vzít obrázek, kde jsou vlasy zřetelně viděny a dobře prezentovány. Kreativitě tu v cestě rozhodně nic nestojí, ale chce to šikovnost, aby byl výsledný efekt jedinečného rázu. Kombinujte na svých vlasech dvě barvy, více už nepůsobí nikterak přirozeně. Přechod od tmavších konců by na slunci měl působit přirozeným dojmem. Neprohloupíte s odstíny měděné a rezavé, zrzky jsou zkrátka stále „in“. Ovšem není problém vyzvat na pomoc zlatou, je také skvostná. Záleží na vás, ombré je vkusnou technikou v každém případě, ať jdete do hnědé, blond nebo rezavé.

By: Nan Palmero

Péče o vlasy zajistí stálost barvy

Jistě, každou z nás to napadne, že barva nezůstane perfektní, proto se kolikrát přikloníme k variantě, že si barvu na vlasy rozmyslíme a zůstaneme u své. Je to škoda, protože byste se jistě touto technikou prozářila. Používejte jen kvalitní šampóny s barevnými pigmenty, které zajistí stálost barvy po celé délce vlasu. Vhodné jsou i ochranné kondicionéry nebo spreje, rozhodněte se jen pro jedno, ať vlasy zase nepřetížíte. Kratší vlasy a ombré jsou otázkou, ale pokud zvolíte jemné odstíny, v zásadě by měl efekt zachován.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*