Objevte kouzlo nahého make-upu!

Jste spíše zastáncem přirozeného vzhledu, střídmého líčení, které pouze podtrhne vaše přednosti, ale nezmění váš celkový vzhled? Pak vyzkoušejte takzvané nahé líčení neboli nude make-up.

Obzvlášť v poslední době se tento druh líčení uchytil – nejen mezi dívkami, ale i na přehlídkových molech. K jeho docílení stačí dodržet čtyři jednoduché kroky.

Správný make-up je základ

Největší chybou, která může nastat, je zvolit make-up v odstínu, který k vám nesedí. Problém s tím má velká spousta žen, není se čemu divit. Řekněte konec nekonečnému řetězci vybírání make-upu v obchodě pod špatným světlem, zbytečnému testování jeho barvy na hřbetě své ruky a následné nespokojenosti.

 

Zkuste například zajít do prodejny, kde vám s výběrem poradí profesionálové. Například Parfumerie Sephora tuto službu nabízí.

Zvýrazněte své obočí

Novým trendem je nechávat zelenou volnému růstu obočí, žádné vytrhávání, úzké linky a téměř bezbarvé chmýří nad očima. Podtrhněte své obočí například hnědým stínem, mělo by upoutat.

S vytrháváním si nedělejte starosti, pouze pokud vám srůstá u kořene nosu, bez milosti se ho zbavte depilací či pinzetou.

Jemné barvy kolem očí

Nahé líčení je něžné, nenásilné a nechce na sebe upoutat množstvím černé řasenky kolem očí. Dejte raději přednost stínům, a to v barvách, které se hodí k vaší pleti nebo k vašim očím. Obecně však platí, že meruňková, fialková, nazelenalá či broskvová v decentní míře sluší každému typu pleti.

S jemnými odstíny můžete také experimentovat.

Přirozené rty

A jak ozdobit rty, aby vypadaly krásně, ale přirozeně? Použijte tělovou rtěnku nebo bezbarvý či lehce načervenalý lesk na rty. Vyzkoušet můžete také konturovací tužku v pleťových barvách. Nahé líčení je dnes velmi moderní a co víc – zvládne ho i naprostá začátečnice. Nebojte se ho vyzkoušet.