Plavková sezona se blíží aneb 5 tipů pro rychlejší hubnutí

Děsíte se při pohledu do zrcadla? Plavky vám pořádně nepadnou a vy začínáte pochybovat o své kondici? Pusťte se do hubnutí již nyní, ať se můžete během léta cítit fit a vyrovnaně. Pomůže vám k tomu 5 ověřených tipů.

Pohyb!

Nezbude vám nic jiného, než se začít postupně hýbat. Dopřejte si do svého týdenního plánu pravidelný pohyb, například v podobě jízdy, na kole, kruhového tréninku či jógy. Vyberte si sport, který vás bude bavit, jen díky tomu u něj vydržíte. Bez pohybu hubnutí jednoduše nepůjde. Mnohdy stačí, když začnete do práce chodit pěšky, přestanete jezdit výtahem a dopřejete si pravidelné sportovní vyžití. Kila půjdou dolů jedna radost.

Více zeleniny

Dopřejte si ve svém jídelníčku více zeleniny a omezte konzumaci masa a zpracovaných potravin. Právě v nich jsou skryté přidané cukry. Zelenina vás navíc efektivně zasytí a prodlouží pocit plnosti a odežene chutě na sladké.

Žádný alkohol

Ze svého jídelníčku odstraňte alkohol. Zvlášť pokud si dopřáváte skleničku vína denně, změna na vaší váze se rychle dostaví. V alkoholu je totiž obsaženo mnoho cukrů, je to pro vás jen zbytečný kalorický příjem navíc. Omezte proto konzumaci alkoholu na minimum.

Omezte příjem cukr

Podobné omezení se týká také cukru. Vyhněte se slazeným nápojům, limonádám či si přestaňte sladit čaj a kávu. Jedná se o zbytečný příjem cukrů a kalorií. Cukr je novodobou drogou, na kterou si my i naše děti vytváříme silnou závislost. Cukr stojí za mnoha civilizačními chorobami (vysoký krevní tlak, cukrovka, obezita) a na to byste měli myslet při jeho omezení.

Pitný režim

V mnoha případech platí, že „hlad je převlečená žízeň“. Nezapomínejte proto na pravidelnou hydrataci organismu a přizpůsobte pitný režim vašim denním aktivitám i ročnímu období.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*