Netradiční pojetí tance – pole dance

By: Francisco Osorio

Už vás nebaví trávit hodiny v posilovně a dřít? Spojte příjemné s užitečným a začněte se věnovat nové zábavě, která s sebou přináší novou vlnu příznivců impulsivního tance u tyče. Budete se možná divit, ale pole dance fantasticky tvaruje postavu a dává také všanc stát se přitažlivější a osobitější bytostí. Nikdo se tu neučí u tyče svlékat! Naučíte se tu sama sebe zase vnímat jako ženu.

Podtrhněte svou ženskost a objevte svůj půvab pomocí nejrůznějších choreografií, které vás budou bavit. Zároveň si perfektně tvarujete tělo a vaše křivky jsou zase sexy.

Výhoda pole dance

Zatímco v posilovně musíte projít „kolečko“ na posilovacích strojích, abyste zpevnila celé tělo, tu je výhoda, že zpevníte celé tělo v jediném okamžiku. Už tím, že se k tyči přitahujete silou vlastních paží jim dáváte jiný tvar, posilujete i trup a pánevní svalstvo včetně nohou. Elegantní styl, který vám navíc dodá pocit vnitřního osvobození.
Každý pohyb na tyči, tak působí úplně jinak. Střídají se tu různé fáze pohybu. Jednou si připadáte svůdná a sebevědomá, podruhé nesmělá a plachá. To vše korigujete v podstatě sama, záleží na vašem pohledu, úchopu, ale i síle. Hraje tu roli i váš sex-appeal, který tu má úplně jinou funkci. Jde jen o to, znovu nalézt sama sebe, uvolnit se a ostatní už půjde samo, pohyby se naučíte snadno. Stačí si jen vzít krátké legíny, sukýnku, tričko nebo top, tančit se dá i bosky nebo v ponožkách, tanečních piškotech, balerínách, ale pro pokročilé i s podpatky. Doporučujeme návleky na lýtka (prevence modřinek a odřenin).

By: Francisco Osorio

Bojíte se, že se prvky nenaučíte?

Možná si říkáte, že na pole dance nejste dostatečně šikovná nebo nemáte sílu v rukou se přitáhnout. Uvidíte, že pokud to jednou zkusíte, svůj názor změníte. Není to nic těžkého pokud na to máte talent, zdání klame. Navíc lektorky vše provádí pomalu, ukázkově a vy máte dostatek času si přijít na svou vlastní techniku. Není to jako aerobic a zumba, kde zprvu nestíháte. Série jednotlivých pohybů se tu častěji opakuje.

Shodíte zároveň přebytečné kilogramy

Ano, i o tom je pole dance. Není jen o formování postavy a získání pocitu přitažlivosti. Navíc jsou tyhle dvě složky podpořeny o hubnutí. Jako akrobatka se budete cítit skvěle a přitom ani nebudete vědět, jak jste dokázala, že zapnete své kalhoty bez problémů.

Pole dance a jeho inovace

Samotný pole dance je spojen se základy tance u tyče. Jedná se o nejrůznější záklony, předklony, chůze, otočky, ale i striptýzový tanec, opět apelujeme, že bez svlékání. Dále se setkáte se složitějšími prvky jako jsou sedy, lehy a akrobacie. Nemusíte mít předem žádné zkušenosti. Nové formy sportu tak přinášejí další zajímavé kreace a snoubí i jiné sporty, např. fitness – pole dance fitness (náročnější), pole dance light (jednodušší odlehčená verze), atd.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*