Na výběru kancelářské židle záleží!

Pokud většinu pracovní doby prosedíme u stolu v kanceláři, je třeba, abychom měli správné podmínky a především naše židle byla kvalitní a splňovala potřebná kritéria, jinak si zaděláváme na vážné problémy. Už samo dlouhé sezení našemu tělu neprospívá, a co teprve, pokud nemáme vhodnou ergonomickou židli, která by našemu tělu a zádům poskytla dostatečnou oporu?

Věnujte pozornost všem parametrům výrobku

I do domácích pracoven a PC koutků se kancelářské židle vybrané na míru hodí. Každému může vyhovovat trochu jiná židle a výběr je dnes obrovský. Vždy si pročtěte pečlivě parametry výrobku, abyste pak nebyli rozčarovaní nebo nemuseli židli vracet, protože jste si nevšimli některých údajů nebo jim nevěnovali pozornost.

Do kancelářských nebo konferenčních židlí se vyplatí zainvestovat

Někdo ocení polohování židle, další vyžaduje područní opěrky, jiný je zase nesnese. Zaměstnavatel by měl do kancelářských a konferenčních židlí dostatečně zainvestovat a nešetřit na tom nejméně vhodném místě. Pokud se totiž při práci necítíme pohodlně a po příchodu domů nás bolí hlava, za krkem nebo záda, jaké asi můžeme odvádět pracovní výkony?

Na detailech záleží

Na detailech jako je výška stolu, poloha klávesnice, umístění monitoru, výška sedáku židle, držení těla při práci a dalších velmi záleží. Dyskomfort a následné zdravotní potíže se dříve nebo později projeví, pokud nebudeme sedět správně. Asi byste se divili, kolik lidí sedí nesprávně a shrbeno u počítače! Naopak zdravým sezením se prodlužuje doba soustředění, snižuje stres a zlepšuje krevní oběh.

Kritéria při výběru židle

Jaká kritéria musíme při výběru židle brát v úvahu? Předpokládanou délku sezení každý den, potahový materiál, kolečka, typ mechaniky, nosnost a volitelné části. To jakou bude mít výrobek barvu nebo vzor necháme až na závěr. Správná židle by měla splňovat parametry jako pohodlný sedák, bezpečná základna, nastavitelné podpěrky a opěrky, anatomické opěradlo, bederní podpora, kvalitní materiál a výplň, nastavitelná výška pomocí pístu.

Kde nakoupit a ušetřit?

Možná ve finále zjistíme, že si budeme muset i trochu více připlatit, než jsme předpokládali, dají se ale sehnat i kvalitní a zároveň levné kancelářské židle. Zkuste e-shop www.primazidle.cz. Na veškerý sortiment je zde dokonce doprava zdarma a vaši objednávku obdržíte do 24 hodin!

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*