Studujte obor s budoucností – Cestovní ruch je to pravé!

S blížícím se koncem základní školy začínáte postupně vy i váš syn či dcera přemýšlet, co pak. Jakou střední školu nebo učební obor vybrat, aby studium bylo zábavné a navíc, aby potomek jednou našel dobré uplatnění. Navíc i sama škola by měla svým studentům něco nabízet, něco víc než jen strohou výuku. My pro vás máme nabídku studia cestovního ruchu. Je to obor zajímavý s velkou možností realizace. A na té správné škole, bude učení i zábava.

Vyberte si školu, kde vědí jak učit

Pokud jste z Prahy a okolí nebo vám nevadí, aby byl váš budoucí středoškolák na internátu, můžete začít uvažovat o studiu na Střední škole cestovního ruchu ARCUS, s.r.o. Pro příští školní rok je zde možnost studovat obor Cestovní ruch, který zahrnuje předměty, jako jsou: technika cestovního ruchu, ekonomika cestovního ruchu, obchodní korespondence, účetnictví, průvodcovství, základy práva, podniková ekonomika, psychologie, zeměpis cestovního ruchu, a samozřejmě i práce jak učební, tak i odborná. Velkou důležitost klade škola na jazyky, které jsou v cestovním ruchu nezbytností. Studovat je možné angličtinu, němčinu, španělštinu, ruštinu či francouzštinu.

Střední škola cestovního ruchu ARCUS je moderně vybavená, má speciální počítačové učebny či datové projektory. Pro studenty jsou připravené výměnné pobyty v mezinárodní jazykové škole v Anglii, cvičení v terénu spojená s výukou průvodcovství, lyžařský kurz, zeměpisné exkurze nebo dokonce i exkurze na výlov rybníka. Školné činní 22 900 Kč za rok a jsou v něm započítané i učební pomůcky.

Pro přijetí ke studiu je důležitý prospěch na základní škole. Počítají se výsledky v osmém ročníku a v prvním pololetí devátého ročníku. K tomu se ještě přidají body za známky z českého jazyka, cizího jazyka, dějepisu a zeměpisu za studium na ZŠ. Taktéž je možné získat nějaké body za účast na olympiádách a projektech.

Do práce nebo na vysokou

Díky nabytým odborným znalostem výpočetní techniky a tří cizích jazyků mohou absolventi střední školy cestovního ruchu v Praze pokračovat dále na vysokou školu nebo se uplatnit v oborech spojených s cestovním ruchem, ekonomikou, marketingem či managementem.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*