Létající jóga, skvělé uvolnění v závěsu

By: jenniferdukedodd

Slyšeli jste už někdy o létající józe? Že ne? Pak je na čase to napravit a rovnou vyzkoušet! Jedná se totiž o skvělý způsob relaxace, který si oblíbíte! Pojďme si o létající józe neboli o fly či vzdušné józe něco říct.

Mnoho druhů s podobným pojmenováním

Na úplný začátek je třeba říct, že pojmenování tohoto sportu se hodně liší. Slyšet můžete o létající józe, fly józe, józe ve vzduchu atp. Jedná se o rozdílné lekce avšak se stejným či podobným základem, kterým je cvičení při zavěšení v dlouhých šálách či sítích. Většina cviků se tedy provádí nad zemí při příjemném houpání a klidně i hlavou dolů.

Létající jóga je v České republice poměrně nový cvičební styl, který se k nám dostal z USA, kde před několika lety vznikl. I za těch pár let se stal velice populární nejen u nás, ale po celém světě a to zejména díky tomu, že má na lidské tělo vynikající účinky.

By: jenniferdukedodd

Posiluje i odbourává tuky a mnoho dalšího!

Přestože se může zdát, že cvičení létající jógy je obrovský relax a nic náročného, mohli byste se divit. Je pravda, že si odpočinete, ale při cvičení dáváte zabrat celému svému tělu a každičkému svalu. Během létající jógy dochází k prodlužování a posilování svalů celého těla, ke spalování a odbourávání tuků i dekompresi páteře. Posilují se zejména břišní svaly, zvyšuje se pohyblivost, flexibilita i vytrvalost a tvaruje se postava. Zní to až zázračně, že?

Při tom všem dochází také k produkci endorfinu v mozku, takže vás cvičení opravdu baví, rozvíjíte duševní potenciál i schopnost přemýšlet a podporujete krevní oběh, činnost srdce, metabolismus, trávení i činnost střev.

By: jenniferdukedodd

Co s sebou na první lekci?

Přesvědčila vás létající jóga a chcete ji vyzkoušet i ve svém městě? V tom případě na první lekci doporučujeme zabalit dlouhé přilnavé kalhoty a triko s dlouhým rukávem. Volný oděv by mohl v šálách překážet a některé cviky ztěžovat. Standardně se cvičí bez bot, které tedy můžete nechat doma. Nezapomeňte na dostatek pití. Naopak doma zanechte prstýnky, řetízky i jiné doplňky, které by mohly způsobit nejen poškození sítí, ale i vaše zranění.

Neváhejte a vyzkoušejte létající jógu i vy, rozhodně nebudete litovat!

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*