Látkové vložky při menstruaci. Nový trend?

Na trhu již nějakou dobu existují látkové vložky pro ženy. Některé jimi pohrdají, jiné si je nemohou vynachválit. O co vlastně jde, jak o takové vložky pečovat a jsou vůbec hygienické? Na následujících řádcích naleznete odpověď na všechny vaše otázky.

Z čeho se vložky vyrábí a jak se používají?

Látkové menstruační vložky jsou vyráběné z mnoha kvalitních materiálů. Jedná se o bambus, bavlnu i konopí. Uvnitř vložky nebo z její vnitřní strany pak bývá i vrstva polyesteru s polyuretanovým zátěrem neboli zkráceně PUR. Tato vrstva je nepropustná a přesto prodyšná, což přináší velký komfort při nošení. Dále jsou látkové vložky vybavené křidélky s patentem, pomocí kterého se zapnou na kalhoty, aby nesjížděly. Žádné tření igelitu na stehnech, nic tvrdého mezi nohama, žádný zápach – to je několik výhod látkových vložek.

Látkové vložky jsou hygienické a nezapáchají.
Látkové vložky jsou hygienické a nezapáchají.

Je více druhů nebo jen jedny?

I u látkových menstruačních vložek můžete vybírat z mnoha druhů a to od intimních přes denní až po noční dlouhé vložky. Nabídka je široká a každá žena najde správnou velikost a druh přesně pro sebe. V dnešní době je několik výrobců látkových vložek, kteří nabízejí různě typy i střihy, o barevných a vzorových variantách nemluvě.

Jak látkové vložky čistit?

Mnoho žen si myslí, že použité látkové vložky již nelze skladovat a že zapáchají. Tak tomu ovšem není. Látkovky, jak se jim zkráceně říká, můžete skladovat několik hodin i dní ve speciálních prodyšných taštičkách z PUL materiálu. Poté je namočíte do studené vody, necháte odmočit a následně vyperete s dalším prádlem v pracím prášku, bez aviváže a na šedesát stupňů.

Vložky lze pohodlně vyprat v pračce.
Vložky lze pohodlně vyprat v pračce.

TIP: Pokud si chcete udržet vložky opravdu měkké, používejte ekologicky šetrné prostředky. V případě nouze můžete přidat například odstraňovač vodního kamene anebo dezinfekční máchadla, která změkčují i dezinfikují.

Proč zvolit látkové vložky?

Pokud si stále nejste jistá tím, proč zvolit látkovky, poskytují ještě mnoho dalších výhod. Nejenom že šetří peníze a přírodu, ale jsou také velmi pohodlné a spolehlivé. Propadnete jim i vy?