Dopřejte si letní hydrataci v podobě smoothie!

Zvláště přes horké letní dny potřebuje naše tělo dostatečnou hydrataci. Dopřávejte si pravidelně čistou vodu, bylinné čaje a vyhněte se naopak kávě, která organismu dehydratuje. Dobrou volbou jsou pro vás také smoothie, která obsahují dostatek vody a vlákniny a pomohou vám také lépe zhubnout. 

Smoothie každé ráno

Smoothie je ideální volbou jako svačina, ale také jako snídaně. Pokud si připravíte smoothie z ovoce, rostlinného mléka, oříšků či arašídového mléka a přidáte do něj trochu proteinového prášku, získáte plnohodnotnou snídani, která vás nabije energií. Smoothie vás navíc přes léto osvěží, zvláště pokud si ovoce dáte předem do mrazáku a rozmixujete ho druhý den. Takto chutná například skvěle melounové smoothie, jelikož meloun sám o sobě je tvořen ze 92 % z vody.

Aby bylo smoothie plnohodnotné

Smoothie si samozřejmě můžete připravit podle vaší chutí z vašich oblíbených ingrediencí, ale aby bylo smoothie plnohodnotnou svačinou či snídaní, mělo by obsahovat dostatek bílkovin, vlákniny a zdraví přínosných látek. Smoothie z vodního melounu vás například příliš nezasytí, ale za to skvěle osvěží. Naopak smoothie z rostlinného mléka, vloček, ovoce a s trochou oříšků je skvělým zdrojem energie.

Smoothie bowl

Tzv. smoothie bowl, česky miska se smoothie, jste se mohli již setkat v nabídce mnoha kaváren, které se zaměřují na zdravou stravu, popřípadě čerstvé pokrmy. Smoothie bowl si můžete klidně připravit i vy doma. Stačí si vytvořit hustší smoothie za pomoci jogurtu či mraženého banánu a smoothie následně nalít do misky. Smoothie se zvrchu zdobí oříšky, sušenými plody, ovocem apod. Takováto snídaně nejen krásně vypadá, ale i skvěle chutná. Ozdobit si smoothie můžete vším, co máte rádi. Základem je smoothie z ovoce, rostlinného mléka či vody a to se až navrch zdobí oříšky, kousky kokosu, zmraženým ovocem atd. 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*