Kdy je nejlepší navštívit lázně? Rozhodně v zimě

Ne každého fascinuje v zimě lyžování. Nemusí být blízké našemu srdci, ale mnohdy na něj fyzicky nemáme a potřebovali bychom se spíše kurýrovat ze všech bolestí, bolístek a neduhů. Je jedno, jestli fyzických nebo psychických. K tomu jsou ideální lázně. A kdy jindy, než právě v zimě?

Proč nejvíce milujeme lázně právě v zimních měsících?

Naše tělo je promrzlé, i když jsme většinu času zavření v přetopených bytech či kancelářích. Cítíme potřebu péče. Mnohdy se právě s ochlazením na podzim a v zimě ozvou různé potíže. Nastoupí prvně, opakovaně, s vyšší intenzitou. S koncem roku se též stupňuje stres a navštívit lázně je ideální možností, jak starosti alespoň na chvíli hodit za hlavu a bránit se různým depresím.

Lázně si však dáváme i za odměnu. Jako dárek sobě, společný s partnerem, často pobyt v lázních věnujeme i nejbližším, třeba rodičům, pro které je to ideální forma zdravotní dovolené. Pojďte se podívat na tři tipy na lázně, které rádi navštívíte, nebo budou skvělým dárkem k letošním Vánocům.

Užijte si termální lázně ve Velkých Losinách

Pojďte si v zimě užít termál. Velké Losiny vás zahřejí i nabijí energií. Jedním z nejoblíbenějších pobytových míst je wellness Hotel Diana. Nabízí klasické lázeňské procedury i vstup do termálního parku. Právě ten je velkým lákadlem, proč se vydat do některých lázní ve Velkých Losinách. Jeho léčivou vodu si lze užívat velice aktivně. K dispozici je devět termálních bazénů. V nich se organizují rovněž odborná cvičení. Využijete též čtyři druhy saun, různé odborné masáže, k dispozici je též vlastní termální kosmetika Thermelove. Směle s sebou vezměte i děti. I na ně jsou tady připraveni se speciálními bazény, atrakcemi i programem. Lázně Velké Losiny jsou ideální místo pro relaxaci s rodinou.

Hledáte lázně jako dárek pro starší rodiče? Zkuste lázně Libverda

Lázně Libverda patří mezi oblíbené lázně pro pobyty seniorů. V jejich nabídce naleznete i speciální seniorský pobyt 60+. Ten zahrnuje vše, od vstupní lékařské prohlídky a konzultace s lékařem, přes procedury, pitnou kúru i bezplatný vstup do fitness s fascinujícím výhledem na Jizerské hory. Samozřejmostí je kvalitní polopenze i ubytování.

Chcete si užít spíše velkoměsto? Lázně najdete i v Praze

I hlavní město nabízí své lázně. Praha je bohatá na velice kvalitní wellness hotely. Relaxační pobyt si lze užít v mnoha hotelech, ale i v Aquapalace Hotel Prague, který vám nabídne veškeré vyžití vodního a saunového světa v Aqupalace Praha. 14 různých druhů saun, to je již skutečně nabídka pro fajnšmekry. A do toho si můžete užívat jedno z nejkrásnějších měst světa – Prahu.

TIP: Nestačí vám pro výběr lázeňského pobytu naše „ochutnávka“? Lázně podle svých preferencí si snadno vyberete na Spa.cz. Jde o největší nabídku lázeňských a wellness pobytů vůbec.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*