Jižní Morava

Dovolenou nemusíte trávit pouze u moře nebo na horách. Skvělou volbou je Jižní Morava, což je region jako stvořený pro romantický pobyt ve dvou i pro rodinnou dovolenou naplněnou aktivním pohybem při cykloturistice, nebo kouzelnými procházkami zámeckým parkem v Lednici.

Stejně lákavé jsou i cyklotrasy, kterými jsou protkány zdejší vinice. Nejlepším obdobím pro poznání vinařského kraje, dobrosrdečných lidí a ochutnání pověstného burčáku a skvělých moravských vín je doba vinobraní.

Pobyty na jižní Moravě si vychutnáte od jara do podzimu díky řadě ubytovacích možností. Dobrým tipem je jihomoravská metropole Brno, kde najdete několik hotelů či penzionů poskytujících slevové akce. Brno je vhodné jak pro milovníky kultury, tak pro turisty, kteří mohou zavítat do blízkého Moravského krasu. Atraktivním městem, plným historických památek je Znojmo, které mají v oblibě zejména cykloturisté, kteří mohou využívat několika cyklotras propojených i s rakouskými cestami.

1029upload_00000726Pro milovníky dobrého jídla a vína je určen pobyt v hotelu Beatrice v Prušánkách nedaleko Lednicko-Valtického areálu. Poznáte zde tradiční zabijačku a vše, co s ní souvisí. Zabijačkový den začne ráno píchnutím prasátka a v průběhu dne pak jsou podávány všechny zabijačkové speciality. Vybrané lahůdky můžete prokládat moravskou slivovicí nebo svařákem a plný žaludek můžete odpoledne rozchodit procházkou k rozhledně Nechor. Ubytování je pro dvě osoby na 3 dny, během nichž můžete konzumovat víno ve vinných sklípcích U Jeňoura. Raritou je první večer, v jehož průběhu můžete popíjet víno neomezeně po dobu 5 hodin. Na pobyt můžete získat až 50% slevu.

Poněkud jiným tipem je také 3-denní pobyt v unikátních vinných lázních Wine Wellness v Hustopečích, což je první zařízení tohoto druhu u nás. Pobyt v komfortně vybavených pokojích si můžete zpestřit lázeňskými procedurami zpestřenými popíjením skvělých moravských vín Vyzkoušet můžete kamennou bylinkovou lázeň, solnou vinnou lázeň nebo 4 druhy sauny. Večer můžete trávit u bowlingu, stolního tenisu nebo ve výborné restauraci. Pokud využijete slevy pobytů na Jižní Moravě a zakoupíte si voucher platný do 31.3.2015, obdržíte výraznou slevu ve výši téměř 50%.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*