Jak si zesvětlit vlasy přírodní cestou?

Nejste spokojená s dosavadní barvou svých vlasů a ráda byste je o něco zesvětlila? Nechcete ovšem používat chemické přípravky, které vlasy vysušují a ničí, a raději byste něco přírodního? Připravili jsme pro vás několik tipů, jak zesvětlit vlasy přírodní cestou. Pojďme si je představit!

Víte o tom, že až osmdesát procent žen není spokojených s barvou svých vlasů? Jak si ji ovšem změnit přírodní cestou? Pomocníkem vám může být med, citron, nebo třeba heřmánek. Jak si obarvit vlasy tak, aby zůstala zachována jejich přirozená síla, vitalita i lesk?

Zesvětlit vlasy přírodní cestou není dnes nic těžkého.
Zesvětlit vlasy přírodní cestou není dnes nic těžkého.

Citrón a jeho kyselina

Prvním pomocníkem, kterého si dnes představíme, je citron. Obsahuje totiž kyselinu citronovou, která dokáže vlasy zesvětlit i o několik odstínů! Jak na to? Stačí, když z několika čerstvých citronů vymačkáte zhruba šálek šťávy, který následně přelijete do větší nádoby a přidáte šálek vody. Vytvořenou směs již stačí nanést na vlasy.

Tip: pro pohodlné nanášení doporučujeme přelít směs například do rozprašovače a vlasy poté rovnoměrně postříkat.

Jak efekt ještě podpořit?

Pokud chcete, aby vlasy opravdu zesvětlely, podpořte celý proces slunečními paprsky. Vystavte namočené vlasy na sluníčko po dobu dvou až tří hodin a uvidíte, že zesvětlení se zaručeně podaří.

Med? Sladí i zesvětluje.
Med? Sladí i zesvětluje.

Med není jen přírodní sladidlo

Mnoho lidí zná med jako vynikající přírodní sladidlo. V druhé řadě se ovšem jedná o dalšího pomocníka, který může zesvětlit vaše vlasy. Obsahuje totiž peroxid vodíku. K zesvětlení vlasů si tedy připravte směs destilované vody a medu v poměru 1:6. Poté ji naneste na vlhké vlasy a nechte hodinu působit. Následně vlasy důkladně opláchněte, ošetřete dobrou výživnou maskou a znovu propláchněte.

Heřmánek léčí i zesvětluje

Posledním pomocníkem pro zesvětlení vlasů, kterého si dnes představíme, je heřmánek. Ten nejenom léčí nachlazení, ale také vyživuje a hlavně zesvětluje naše vlasy. Pokud tedy chcete zachovat jejich přirozený, ale hlavně skvělý vzhled, je heřmánek pro zesvětlení tou pravou volbou.

A jak si vlasy zesvětlujete vy?