Je liposukce stále v kurzu?

Liposukce je často skloňovaným slovem zvlášť v kruzích lidí, kteří se dlouhodobě nemohou zbavit nadbytečného tuku. Má však cenu jít touto cestou a co všechno máte na výběr?

V první řadě byste si měli uvědomit, že liposukce by vás neměla primárně zbavit nadbytečných kilogramů. Díky ní se tvaruje postava – buď na operačním sále nebo v kosmetickém salonu.

Oblíbená kryolipolýza

Tato metoda je celkem nová a sklízí pozitivní ohlasy. Tukové buňky se zchladí na nízkou teplotu, což způsobí jejich postupný rozpad. Tato metoda byla náhodně objevena kožními lékaři v Americe a pomáhá především s tvarováním problematických partií, mezi které patří břicho nebo boky. Navíc je k tělu mnohem šetrnější než chirurgický zákrok.

Pokud se rozhodnete vyzkoušet tuto metodu, nelekejte se, že trvá několik týdnů, než po kryolipolýze uvidíte výsledek. Buňkám v těle chvilku to „uklízení“ trvá.

Nebezpečnost liposukce

Pokud trpíte silnou nadváhou nebo dokonce obezitou, liposukci byste neměli podstoupit. Nedoporučují to lékaři a žádné seriózní pracoviště vás nepřijme. Nejenže by vám po odsátí velkého množství tuku zůstala po celém těle uvolněná kůže, ale mohli byste dokonce přijít o spoustu krve či by se vám mohl rozvrátit metabolismus.

Pro koho je liposukce vhodná

Liposukce se skvěle hodí pro již štíhlé jedince, kteří mají problém odstranit tuk z problematických partií a cvičení jim již nepomáhá. Vylepšit a vytvarovat například podbradek, paže, břicho, stehna, hýždě, boky, záda, kolena nebo lýtka se doporučuje těm jedincům, jejichž kůže je dostatečně elastická, aby se po odtučnění snadno přizpůsobila, nebyla uvolněná či jinak poškozená.

Nezapomeňte, že liposukce vám nezajistí krásnou postavu, pokud operaci nepodpoříte zdravým jídelníčkem a pravidelným cvičením. Lidé s diabetem či kožními onemocněními by ji neměli absolvovat vůbec.