Jaké šaty vybrat pro svatbu v kostele?

Svatba v kostele je jedno velké téma, od kterého se však stále více upouští. Dokonce i ti, které můžeme označit za „kostelem odkojené” se od tohoto místa vzdalují a dávají přednost svatbám v přírodě, kde je obklopuje ticho, klid, příroda a zpěv ptáků. Pokud vás to však přesto tíhne do chrámu božího, zvažte, jaké šaty pořídíte. Popůlnoční šaty pro nevěstu už mohou být větším módním výstřelkem, ale v kostele raději dodržujte pár pravidel či se držte několika nepsaných zásad.

Odhalenost se v kostele nenosí

I když jsou šaty s velkými výstřihy opravdu atraktivní, v tomto případě volte raději zakrytější alternativy. Nejen, že vám v nich kostele nebude zima, ale také nebudete vůbec nikoho pohoršovat, jak by se na první pohled někomu mohl ojevit.

To, že mají šaty více zakrývat tělo však neznamený, že byste museli působit příliš uzavřeně, upnutě, zastarale. Nebojte se krajek ani lodičkového výstřihu. Nebojte se typických ženských elementů, aplikací a prvků na svatebních šatech. Ani průhledné rukávy nejsou tabu. Jen myslete na to, že v tomto případě platí – všeho s mírou.

Svatební šaty s rukávy jsou trefou do černého

Pokud se vám zdá doporučení až příliš omezující nebo si nyní už vůbec nevíte rady s tím, jaké konkrétní svatební šaty zvolit, sáhněte po alternativě s rukávy. Mluvíme o trefě do černého, se kterou skutečně prohloupíte. Takové šaty nemusí působit vůbec příliš usedle, mohou mít vkusné manžety.

Jestliže se obáváte, že vám v takových šatech bude zima, existují (a jsou stále i velmi stylová) různý bolérka, která mohou sloužit jako chvilkový přehoz.

Závoje nesmí chybět

Na co však při výběru šatů rozhodně nezapomínejte je svatební závoj, Ten si nejraději upevněte, a to například do vyčesaného drdolu. Jelikož mluvíme o typickém svatebním doplňku, chybět vám rozhodně nesmí, ať už se ve výsledku rozhodnete pro krátkou, nebo dlouho alternativu.

Jen se snažte o to, aby závoj dokonale seděl k šatům, které si vyberete.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*