Vyberte dětské pískoviště, na kterém si budou vaše ratolesti hrát

Pokud přemýšlíte nad tím, jak zabavit vaše ratolesti, není nic jednoduššího než investovat do soukromého hřiště, na kterém samozřejmě nesmí chybět ani pískoviště. Ideální je zastřešená varianta, protože se písek ani po deštivé noci nepromění v bláto. V následujících řádcích vám prozradíme, na co byste měli myslet.

V první řadě je nezbytné podotknout, že dětská pískoviště jsou k dostání v mnoha velikostech. Zvolený model by neměl být ani příliš velký, ale ani extrémně malý. Jestliže nemáte zahradu, můžete pořídit pískoviště i na balkon, kde se vám však hodí právě menší varianta.

Vyberte správné místo pro pískoviště s krytem

Spousta lidí prvně zakoupí pískoviště, až potom řeší, kam se vejde. Buďte chytří. Udělejte to naopak. Jelikož si vydrží děti hrát na pískovišti i několik hodin, bylo by nejlepší najít místo s nějakým stínem, protože tím zajistíte ochranu před UV zářením. V případě, že jsou vaše děti ještě velmi malé, je lepší na ně neustále dohlížet, aby nejedly písek a podobně. Vyberte tedy místo s dobrým výhledem.

V okamžiku, kdy víte, kam pískoviště umístíte, bude jednodušší vybrat optimální velikost. Změřte vybraný prostor a nezapomeňte kolem pískoviště nechat pár metrů navíc, aby k němu měly děti pohodlný přístup a nemusely se mačkat třeba u zdi.

Zvolte vhodný design

Většina pískovišť je čtvercová, ale najdete i osmiúhelníkové tvary, které jsou estetičtější, a obdélníkové varianty, jež jsou ideální pro využití dlouhých, ale úzkých ploch. Pokud chcete zachovat jednotnost, poohlédněte se po jednoduchých dřevěných provedeních.

Hledáte prodejce dětských pískovišť? Podívejte se na web Skluzavky.cz, kde narazíte i na zahradní domky, koupací sudy, zahradní houpačky, ba dokonce workout hřiště. Vyberte to, co vám i vašim dětem bude vyhovovat.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*