Jaká nebezpečí číhají na děti v domácnosti aneb čemu se vyvarovat

Preventivní opatření mohou mnohdy předejít mnoha úrazům a nehodám, kterých následně litujeme. Připravte proto vaši domácnost na aktivní dítě, které rádo domov zkoumá, vesele pobíhá po bytě a řadí všude, kde to jen jde. V tomto směru je důležitá předvídavost a dostatečná preventivní opatření. Vždyť právě úrazy patří mezi nejčastější příčiny zranění a úmrtí u dětí.

Nová nebezpečí

Pravdou je, že v našich domácnost se objevují jiné překážky, než kterých čelily děti před mnoha lety. Důležité je myslet také na to, že jinak domácnost přizpůsobíme miminku, které zatím jen leze a jinak dítěti, které už se začíná po místnostech běžně samo pohybovat. Důležité je domov přizpůsobit také vašemu komfortu, abyste například měli dost místa na přebalování, uspávání dítěte či kojení. Čím lépe a bezpečněji se budete cítit vy, tím více bude v bezpečí i vaše dítě.

Batolecí přizpůsobení domácnosti

Batole, tedy dítě od 1 do 3 let věku začíná domácnost velmi aktivně prozkoumávat a brát vše, co mu přijde zajímavé. Zútulnění vaší domácnosti tak musí jít více stranou, i když může stále zůstat na vyšších poličkách, na které dítě nedosáhne. Zbavte se především ubrusech na stole, které mohou způsobit zbytečné popálení dítěte horkými nápoji. Odstraňte z dosahu dětí nejrůznější dekorace, zvláště keramické a skleněné, kterými by si dítě mohlo ublížit. Pozor dávejte také na malé předměty, které by mohlo dítě spolknout.

Malý horolezec

Doporučujeme také nejrůznější předměty a dekorace nestavit blízko okraje plochy nábytku, aby je na sebe dítě neshodilo. Děti také rády lezou po nábytku, proto je vhodné veškerý nábytek přivrtat, aby na něj nespadl, až bude dítě tahat za jednotlivé šuplíky u skříňky. Nezapomeňte ani na schody, u kterých nesmí chybět bezpečností branka, která by měla být v horní i dolní části schodů.

Více o bezpečnosti v domácnosti se dozvíte v dalším článku.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*