Ať už se chystáte do divadla, na ples nebo svou promoci, jistě toužíte mít upravené vlasy, které budou vypadat slavnostně. V tom případě se vám doma ve výbavě bude hodit kulma. Dnes se však lehce navlněné vlasy nosí i během dne. Jak správně však vybrat kulmu, která bude odpovídat vašim požadavkům?
Povrch kulmy podle typu vlasů
Keramická kulma vyniká rovnoměrným rozložením teploty, která je důležitá pro hladký skluz. Její výhodou je i rychlé zahřátí a je, co se ceny týká, dobrou cestou pro všechny typy vlasů.
Turmalínová kulma umí vyzařovat záporné ionty a infračervené teplo, které ve vašich vlasech udržuje vlhkost, lesk a brání vzniku krepatění. Je tedy dobrou volbou pro všechny, kteří dbají o zdraví jejich vlasů. Při nižších teplotách dosáhnete profesionálních výsledků. Tento typ kulmy je vhodný pro jemné vlasy.
Titanová kulma se může pyšnit lehkých a trvanlivých materiálem, navíc se rychle a rovnoměrně zahřívá a dosahuje nejvyšších teplot. Díky tomu i ty nejhrubší vlasy nakulmuje velmi rychle a snadno. Hodí se pro silné, hrubé, husté a nepoddajné vlasy. Díky jejím vlasnostem ji většinou používají také profesionálové.
Existují také kulmy, ve které jsou obsaženy kombinace těchto materiálů.
Typ kulmy: Abyste dosáhli těch správných vln
S klasickou klešťovou kulmou se velmi snadno manipuluje a vytváří pravidelné vlny, takové, které budou po celé délce stejné. Nevýhodou se může stát méně přirozený tvar vln, klešťový úchyt též může zanechávat otlaky a více poškodit konečky.
Kónická kulma má zužující tvar bez „kleští“ k uchycení. Tento způsob je pro vaše konečky šetrnější, ale musíte se s ní naučit pracovat, jelikož vyžaduje cvik a ze začátku si dejte pozor především na popálení. Použít můžete ochrannou rukavice, která bývá součástí balení. Díky této kulmě dosáhnete přirozeně vypadajících vln, větších vln u kořínků a menších u konečků vlasů.
V následujícím článku se dozvíte o dalších typech.