Jak vybrat správný parfém

By: Juan Antonio F. Segal

Pokud se Vám již starý parfém omrzel a rádi byste něco nového, ale nevíte přesně co, naučte se základy o parfémech. Výběr toho správného parfému není složitá věc a to nejpodstatnější na něm je řídit se svými smysly. Důležité je parfém si ozkoušet. Parfém voní na pokožce úplně jinak než jen rozptýlený ve vzduchu.

By: Juan Antonio F. Segal

Je tedy důležité parfém zkusit a nechat ho rozvinout, ale nikdy nezkoušejte více jak 3 parfémy najednou. Čich se rychle unaví a výsledek by nemusel dopadnout dobře. Dejte tedy výběru parfému čas.

Parfém nebo něco lehčího?
V zásadě platí pravidlo že pro každou příležitost se hodí jiný typ vůně. Samotný parfém se hodí především na významné okamžiky, protože jeho vůně je silnější. Kolínské vody či toaletní vody se hodí pro každodenní nošení. Pro zimní období se více hodí orientální a dřevitější vůně, na rozdíl od teplých měsíců, kdy jsou nejvhodnější květinové nebo svěží citrusové vůně.

Nyní již k samotným vůním
Pyramida přísad se skládá z těla, hlavy a základu. Hlava je to první co cítíte při na nanášení parfému. Často je lehká a svěží. Tělo ucítíte po rozvinutí vůně, kdy jsou nejobvyklejší kořeněné složky. A na závěr přichází základ, který zůstává na pokožce nejdéle a je většinou složen z vůní dřeva. Existuje hned několik typů vůní.

Orientální
Tou první jsou vůně orientální, které obsahují exotické esence a hodí se především díky své těžkosti na večerní příležitosti.

Květinové
Svůdné a luxusní vůně které podtrhují ženskost. Jsou vhodné pro večerní příležitosti i denní nošení. Obsahují esence z květů, jasmínu a pižma.

Osvěžující vůně
Obsahují esence z květu lilie, fialky, šeříku, pivoňky, které jsou podpořeny kořeněnými a dřevitými složkami. Jsou to čisté a svěží vůně vhodné k dennímu nošení.

Vodní vůně
Vhodné pro sportovní typy žen. Obsahují sladkokyselé složky ovoce a vodního melounu.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*