Jak se spolehlivě zbavit záděr?

Trápí vás často záděry na prstech? Nevíte, jak se jich už opravdu zbavit? Tato drobná poranění v oblasti nehtu jsou sice občas skoro neviditelná, ale dovedou pěkně znepříjemnit život značnou bolestí. V našem článku se dozvíte, jak proti nim účinně bojovat.

Dokonalé ruce bez záděr s krásnými a pěstěnými nehty jsou snem snad každé ženy. Co je na něm tak nemožné? Některé trápí lámající se nehty, jiné zase časté a velmi bolestivé záděry. Každá máme něco, co nás od tohoto snu dělí, mnohdy se zdá až nepřekonatelnou vzdáleností. Pokud patříte k těm, které trápí záděry, přinášíme vám několik tipů, jak se jich jednou pro vždy zbavit. A víte co je základem? Dostatečná péče!

Záděry trápí i ženy pracující v kanceláři.
Záděry trápí i ženy pracující v kanceláři.

Jak záděry vlastně vznikají?

Jelikož je kůže kolem nehtů velice tenká a má malou vrstvu tuku, která ji chrání, je velmi náchylná k poškození. K tomu snadno dochází při máčení rukou ve vodě, práci s chemikáliemi i s papírem anebo při okusování nehtů. A i přesto, že je záděra maličké poranění, nelze ji podceňovat. Každá žena jistě zažila bolavou a zanícenou záděru, která jí kvůli bolesti znemožňovala normálně fungovat. Navíc po zanícení může dojít i k nepěknému zánět a dokonce k celkové sepsi organismu.

Spojte manikúru s masáží a budete v sedmém nebi.
Spojte manikúru s masáží a budete v sedmém nebi.

Péče jako prevence

Proti záděrám nelze bojovat téměř jinak než dokonalou péčí o své ruce. Pomáhá proto pravidelná profesionální manikúra, přibližně jednou za pět týdnů, kterou střídá domácí péče o ruce. Ty byste měly máčet na deset až patnáct minut do teplé lázně s koupelovým nebo olivovým olejem. Poté, co bude kůže dostatečně vláčná, ji pomocí pomerančového dřívka zatlačíte zpět. Nikdy kůžičku kolem nehtu nestříhejte. Nezapomeňte na pečující krémy, které byste měly nosit i v kabelce. Ruce tak budou dokonale vyživené a proti záděrám zase o něco odolnější.

A co dělat, když se už přeci jen záděra vytvoří? Sterilními nůžkami záděru co nejníže odstřihněte, okolní kůži okamžitě vyživte dobrým krémem a pokud krvácí, nezapomeňte důkladně vydesinfikovat.