Jak se perfektně obléknout podle typu vaší postavy

Možná jste i vy někdy slyšela, že byste měla být v oblékání soudná a nosit jen to, co se k vám skutečně hodí. Být krásně oblečená, určitě není nic složitého. Je třeba se naučit jednu základní věc: Respektovat postavu a podle jejího tvaru volit oblečení. Jak na to?

Existují 4 základních typy postav, pro které je možné najít mnoho různých označení. My se budeme držet rozlišení: Jablíčko, hruška, přesýpací hodiny a klín. Každý typ postavy má své nedostatky, ale také přednosti. Vtip je v tom – upozornit na přednosti a zamaskovat nedokonalosti. Jde to pokaždé jinak.

1. Jablíčko

Postavu typu jablíčko mají ženy, které „zdobí“ několik kilogramů navíc. Typickým znakem je velké poprsí, široké boky a pas.

Oblékejte se tak, abyste zdůraznila poprsí a skryla větší bříško. Ideální je oblečení v kontrastních barvách – světlá nahoře, černá (či jiná tmavá dole). Super volbou jsou sukně či kalhoty se zvýšeným pasem. Sukně volte kratší, ideálně nad kolena – to ale jen v případě, máte-li hezké nohy. Slušet vám budou více boty na vyšším podpatku. Začněte nosit šaty v kombinaci se širokým páskem.

2. Hruška

Tuto postavu máte, pokud je dolní část vašeho těla viditelně širší než vaše ramena.

Při oblékání byste se měla soustředit na zdůraznění horní poloviny těla. Ideální pro vás jsou trika a tuniky bez ramínek. Pokud si na krk dáte výrazný náhrdelník, bude to vypadat dokonale. Noste kratší sáčka do pasu. Sukně si oblékejte dlouhé a spíše užší. Ani kalhoty by neměly být příliš volné, protože by tím upozornily na širší boky a zadeček.

3. Přesýpací hodiny

Postava „alá“ přesýpací hodiny je asi tou nejlepší. Máte stejně široká ramena jako boky a úzký pas.

Pokud jste majitelkou tohoto typu, gratulujeme, protože pokud si na sebe obléknete cokoliv, budete vypadat báječně. Doporučujeme hlavně přiléhavé oblečení, které zdůrazní vaše křivky.

4. Klín

Je opakem hrušky: Máte tedy ramena širší než boky.

V tomto případě je třeba zdůraznit dolní část těla. Ideálním kouskem oblečení jsou pro vás turecké kalhoty. Noste také volné či balonové sukně. Co se týče barev – ty světlejší noste od boků dolů. Vaše oblečení by mělo být pestré.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*