Jak oživit vztah

By: Kamal Zharif Kamaludin

První rok a půl vztahu se člověk vznáší, prožívá období erotické fascinace, druhý ho přitahuje jako magnet a také jsme mu schopni jeho nedostatky daleko lépe odpouštět.

Dalo by se vlastně říci, že jeho špatné vlastnosti ani nevidíme a jsme zamilovaní až po uši. Jenže po delší době vztahu přicházíme na to, že nás najednou dokáže rozčílit i ta nejmenší chybička nebo nedokonalost.

By: Kamal Zharif Kamaludin

Dokonce i to, že je plný odpadkový koš, pračka špinavého prádla nebo neustlaná postel. Do vztahu se tak začnou pomalu a jistě vkrádat myšlenky, s kým to vlastně jsem nebo koho jsem si to před lety vůbec vzal (a). Nevěšte hlavu, vaše obavy mohou být jen přechodného rázu. Pokud se stále milujete, může to být jen klasická „ponorka“, která se dá jednoduše odstranit.

Přemýšlejte o tom, proč teď s partnerem najednou stojíte na místě a jak by se dal váš vztah oživit. Jestli se na to cítíte, promluvte si o dítěti. Váš vztah to dokáže posunout na jinou úroveň, ale podmínkou je, že se máte opravdu rádi. V opačném případě vás to spíše rozhodí, protože vašemu partnerovi to nemusí vyhovovat a třeba se ještě nechtěl vázat. O dítěti tedy uvažujte oba nahlas, ať si řeknete, co jeden od druhého očekáváte.

Dítě není však jediné oživení, můžete začít i tím, co tomu předchází. Užijte si spolu romantiku ve dvou a oddejte se jeden druhému na místě, kde jste spolu byli před lety nebo někde, kde to neznáte. Nabije vás to novou energií a sex bude zase jako dříve. Také společné zájmy dokážou vztah utužit. Prostě se jednou kousněte do jazyka a běžte mu fandit na fotbalovou tribunu nebo nechte i jeho ať se snaží a připraví večeři. Je spoustu možností, jak znovu zažehnout plamen touhy a přitažlivosti.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*