Chraňte své vlasy při žehlení

By: James Brooks

Dnes už se žehličkou nepracuje jen kadeřnice v salónu, ale i ženy doma. Rozdíl je v tom, že kadeřnice ví, jak vlasy před i po žehlení ošetřit. Pojďte se přiblížit kadeřnickému umu a žehlete vlasy zdravějším způsobem.

Neničte si vlasy

By: James Brooks

Kupte si žehličku, jejíž součástí je keratinové terapie, výtažky z pravých perel nebo shine lesk. Uvidíte sama, že budete moc spokojená. Žehličky s keramickou úpravou ploch se staly hitem. Předčí je už jen iontová terapie, ale od toho se samozřejmě odvíjí i vyšší pořizovací cena. Někdo si vystačí se standardním provedením, zvláště poté, když žehličku využije párkrát ročně. Záleží tedy i na tom, jak často ji budete používat. K rovnání kudrlin každý den, je rozhodně lepší si připlatit. Na trhu jsou žehličky, které vlasy dokážou narovnat, ale stejně dobře i vytvořit vlny. Jejich zaoblené hrany umožňují vlasy elegantně natočit. Tyto typy žehliček samy o sobě ničí vlasy podstatně méně, než žehličky kovové. Přesto byste se měla věnovat péči svých vlasů na maximum, aby se zbytečně nevysušovaly.

Péče o vlasy – mytí, ochrana, správná teplota žehličky

Pokud si představíme péči o vlasy jako proces, se kterým se potýkáme denně, je potřeba naučit se o vlasy pečovat neustále (nejen při žehlení, ale i fénování či běžném proschnutí). Zvolte si speciální šampón podle potřeb vašich vlasů (mastné, porušené, barvené, narovnávající, s lupy). Problematiku vašich vlasů vám zodpoví kadeřnice. Někomu nemusí šampón pro normální vlasy sednout na míru. Jedenkrát týdně aplikujte balzám nebo masku na vlasy a před žehlením použijte sérum na ochranu vlasů před vysokými teplotami a horkým vzduchem. Vlasy žehlete raději suché, protože mokré vlasy mají tendenci k lámavosti, jsou totiž křehčí. Vysoce funkční žehličky jsou navíc chytré a dokážou uzamknout vyšší teploty. Žehlička tak udrží optimální teplotu nahřívání a vlasy tolik neničí.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*